Вартість обладнання становить більше 1 000 000 гривень.
Із відкритих джерел редакції стало відомо, що в Кобеляцькій райлікарні з’явиться сучасна дороговартісна техніка, що використовується в гастроентерології та проктології. Аукціон із визначення підрядної організації, що поставить у медзаклад відеоендоскопічну систему, відбувся 10 грудня. За його результатами, переможцем торгів стало столична компанія «ТОВ «Медспейс». Її ціна — 1 048 000 гривень.
У технічній документації вказано, що в комплект відеоендоскопічної системи входять: відеогастроскоп (використовується в гастроентерології для візуалізації стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки); відеоколоноскоп (застосовується в проктології для типового обстеження товстої кишки); освітлювач; відеопроцесор; ендоскопічна стійка; ендоскопічний монітор; медична шафа для ендоскопів, діагностична кушетка для ендоскопії, медінструменти.
Як пояснив головний лікар Кобеляцької ЦРЛ Володимир Казирод, обладнання потрібне для того, щоб заключити із Національною службою здоров‘я договір із фінансування відповідного пакету послуг.
— Справа в тому, що наші медики проводять обстеження шлунка фіброгастроскопом. Та цей прилад використовується в лікарні більше 20 років. У ньому відсутня відеосистема. НСЗУ ставить перед медзакладами вимоги щодо наявності сучасного обладнання. Після отримання устаткування і підписання пакету послуг, нас фінансуватимуть за цим напрямком.
Володимир Казирод пояснив, що відеоендоскопічну систему лікарня придбала за власні кошти, що надійшли з Нацслужби за проліковані випадки, надання амбулаторної допомоги, замісну терапію і ВІЛ-допомогу.
Також головний лікар повідомив, що відповідно з постановою Кабінету Міністрів № 923, держава виділяє кошти для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, що надають меддопомогу пацієнтам з COVID-19.
— Першочергове завдання — забезпечити лікарні першої хвилі, такі як Кобеляцька ЦРЛ, додатковими кисневими точками. Якщо ми розпочинали рік, і в кожному відділенні в нас було максимум по дві кисневі точки для невідкладних станів, то на сьогоднішній день лише в інфекційному відділенні 20 ліжок забезпечені киснем. Усього ж — 38 централізованих точок та 8 із кисневими концентраторами. У зв’язку зі збільшенням додаткових ліжок, ми будемо облаштовувати в неврологічному відділенні 25–28 кисневих точок, у терапевтичному — близько 30, у дитячому — 30. Плануємо додатково обладнати до 80 точок. Обладнання закупається за «ковідові» кошти, виділені державою.
Стосовно хворих на коронавірус, то станом на 14 грудня в Кобеляцькій райлікарні госпіталізовані 30 чоловік. На кисневі перебувають більше 20 чоловік, які через апарат Боброва дихають киснем. Двоє пацієнтів дихають із допомогою апарату Сіпап.