У зв’язку із карантином, у всіх громадах колишнього Царичанського району масових заходів під час Різдвяних і Новорічних свят не буде. Щоправда, у самій Царичанці біля головної ялинки облаштують фотозони.
Першими встановили головну новорічну ялинку громади в Ляшківці. Вона є комбінованою. На металевий каркас прикріпляють невеличкі сосонки та гілки із цих дерев. У результаті, отримують досить симпатичне, наполовину штучне новорічне дерево. Цього разу для оздоблення каркасу сільська рада придбала 45 маленьких сосон.
А ось у Китайгороді встановити новорічне дерево планують 23–24 грудня. Ялину придбають у місцевому лісництві.
У Могилеві і Царичанці дерева вже давно не рубають
У колишньому райцентрі вже багато років поспіль прикрашають одну із ялин, які ростуть на центральній площі селища. Не буде змінена традиція і в цьому році.
Селищний голова Геннадій Сумський підтвердив, що через запроваджений загальнонаціональний карантин ніяких святкових масових заходів не буде. Але поряд із ялинкою облаштують кілька фотозон для того, щоб люди, відпочиваючи в період вихідних і святкових днів, могли фотографуватися на згадку.
У Могилеві теж прикрашають живу ялину. Але в цьому році влада вирішила посадити в центрі села нове дерево, яке в майбутньому має стати головною новорічною ялинкою громади.
Пояснює заступник сільського голови Тетяна Смирнова:
— У нас в громаді ми намагаємося проводити політику максимального збереження довкілля. Тому на Новий рік уже давно прикрашаємо одну із ялинок, що ростуть у селі. Але в цього дерева є один недолік. Точніше — незручність. У місці святкування росте цілий ряд із ялинок. Усі вони гарні та пишні, милують око в будь-яку пору року. Але через близьке розташування дерев діти не можуть водити хороводи навколо новорічної ялинки. Тому в цьому році була посаджена десятирічна ялинка, яка, сподіваємося, через кілька років виросте ще більшою і надовго стане нашим головним новорічним символом. Зараз висота посадженого дерева становить чотири метри. Думаю, що ростучи на просторому місці і при належному догляді, ялинка виросте до висоти 15–20 метрів.
Сільська рада придбала одразу дві живі ялинки. Другу посадили в селі Зоря. Вартість двох дерев — 17 тисяч гривень. Їх купили в місцевого підприємця Олега Гитрука. Він особисто доставив дерева і допоміг їх посадити. Коренева система обох ялин майже не пошкоджена, її виймали разом із ґрунтом. Так що дерева мають прижитися і швидко піти в ріст.