За півмільйона в лікарню купили дизельгенератор

За півмільйона в лікарню купили дизельгенератор

За словами керівника закладу Володимира Казирода, придбання потужного генератора дасть змогу навіть у моменти аварійних відключень безперебійно забезпечувати всі відділення електроенергією.

18 грудня на майданчику державних закупівель «Прозорро» з’явилося повідомлення про заключення договору між Комунальним некомерційним підприємством «Кобеляцька центральна районна лікарня» Кобеляцької районної ради Полтавської області та ТОВ «Дарекс-енерго». Згідно із підписаним договором, київська фірма має продати кобеляцькій лікарні дизель-генератор DE-110 RsZn. Вартість угоди 463 тисячі гривень. Тендерна процедура була проведена без аукціону, оскільки закон дозволяє це робити в разі проведення закупівель у рамках протидії COVID-19.

Згідно з інформацією, розміщеною у відкритих для загального доступу джерелах, київське ТОВ «Дарекс-енерго» є виробником дизельних генераторів електроенергії. Але редакція звернула увагу на той факт, що на самому сайті підприємства ціна на подібне обладнання вказана нижча, а саме — 420 тисяч гривень.
За роз’ясненням ми звернулися до головного лікаря Кобеляцької ЦРЛ Володимира Казирода.
Володимир Олексійович пояснив:

— Спочатку щодо необхідності в придбанні генератора. Дійсно, у лікарні був і є дизель-генератор. Але в нього занадто мала потужність. Зараз такі в побуті використовують. А потреба в додаткових потужностях нині більш ніж актуальна. У нас зараз фактично є три реанімаційних відділення. Потужності старого генератора в разі, якщо буде задіяний апарат ШВЛ і апарат для подачі кисню, не вистачить навіть для освітлення всіх інших приміщень. А ми, повторюся, маємо три відділення, у яких перебувають тяжкохворі люди. Потребу в наявності автономного джерела живлення, думаю, теж ніхто заперечувати не буде. Негода, яка вирувала днями і залишила половину району без електроенергії, про це лише вчергове нагадала. Тепер щодо ціни. Ми, як ви самі побачили, по документах, розміщених на Прозорро, уклали угоду із виробником генераторів, без посередників. Так, вони запропонували нам, як і всім іншим, ціну в 420 тисяч. Але ж це — ціна без монтажу і встановлення обладнання, яке буде автоматично запускати генератор. Не людина на кнопку натискатиме, а комп’ютерна система миттєво спрацює в разі зникнення електроструму. Тому ціна й вища.

Станом на 28 грудня співробітники київської фірми вже монтували обладнання для забезпечення кобеляцької лікарні автономним джерелом електроенергії.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


31 грудня 2020, 19:34 | Кобеляки | Суспільство
1. Fed654Frumos / 1 січня, 08:17
Що ті ШВЛи без людей,які мають їх обслуговувати.Нехай Казирод розкаже як інфекціоніста ’’вижив’’ з лікарні.Такого,як Снітко треба ще пошукати,врач-професіонал,та й взагалі чуйна людина.Але ж Казирод у нас цар,якому на людей насрати,і тому маємо,те,що маємо.
2. Mistsevyi / 1 січня, 16:20
1.Fed654Frumos
«Нехай Казирод розкаже як інфекціоніста ’’вижив’’ з лікарні.Такого,як Снітко треба ще пошукати,врач-професіонал,та й взагалі чуйна людина.Але ж Казирод у нас»

Підтверджую !
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації