Фігуранти ошукали понад 60 громадян, продаючи неіснуючі товари в Інтернеті. Перебуваючи за ґратами, зловмисники привласнили чверть мільйона гривень.
Протиправну діяльність двох громадян викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області спільно з оперативною службою Софійської Виправної колонії та слідчими Комунарського відділення поліції.
Встановлено, що двоє чоловіків, відбуваючи покарання у колонії, на платформах оголошень продавали неіснуючі товари. До купівлі пропонували меблі, будівельні матеріали, електротранспорт та комп’ютерну техніку.
Головною умовою була повна або часткова передплата на підконтрольну зловмисникам банківську картку. Однак після отримання грошей – фігуранти видаляли оголошення та блокували покупців. Таким чином вони ошукали понад 60 громадян. Загальна сума збитків сягає чверті мільйона гривень.
Наразі працівники поліції встановлюють можливих спільників фігурантів та остаточну суму збитків, завданих потерпілим.
Правоохоронці провели обшук за місцем відбування покарання зловмисниками. Вилучено 46 сім-карт, мобільні телефони та «чорнові» записи.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Зловмисникам може загрожувати до трьох років позбавлення волі. Слідчі дії тривають. Процесуальне керівництво у справі здійснює Запорізька місцева прокуратура.
Кіберполіція нагадує, що купувати товари необхідно лише на перевірених сайтах та обирати післяплату. Також уважно перевіряйте назву необхідного вебресурсу. Відмінність у назві може означати, що ви потрапили не на оригінальний ресурс, а на фішинговий сайт.
Крім цього, на сайті кіберполіції у розділі «Стоп фрауд» можна перевіряти невідомий номер, банківську картку чи посилання на сумнівний сайт. Можливо, шахраї вже є у базі кіберполіції.