«Епоха бідності» повернулася до стану 2015 року

«Епоха бідності» повернулася до стану 2015 року

Віктор Скаршевський розповів, чи поліпшить ситуацію в Україні підвищення мінімальної зарплати

Рівень бідності в Україні зріс до рівня 2015 року — про це говорять розрахунки Української академії наук. Ці дані прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" економіст Віктор Скаршевський.

"Прогнози щодо збільшення бідності були ще до введення карантину. Вони були різні — від 37% до 43% від загальної кількості людей. Рівень бідності в Україні, про який йдеться, — 19 млн осіб, 43%, — це ті люди, які витрачають менше фактичного прожиткового мінімуму, а він на сьогодні становить близько 4,5 тисяч гривень. Тобто ми можемо зрозуміти, наскільки бідно живе Україна.

А чому зростає бідність? Ціни ростуть швидше, ніж доходи українських громадян. Зростає безробіття, а якщо людина втрачає джерела прибутку, вона відразу стає бідною", — сказав він.

Експерт розповів, як впливає на ситуацію підвищення мінімальної зарплати з 1 січня.

"Як мінімум статистично вплине на середню заробітну плату підвищення мінімальної зарплати — з 1 січня на 20% до 6 тисяч, і потім до 6,5 тисячі з грудня цього року. Але підвищення мінімальної зарплати — це адміністративне рішення, воно ніяк не пов'язане зі збільшенням ефективності та продуктивності української економіки. До того ж, збільшення мінімальної зарплати посилює податковий тиск на малий бізнес. Це єдиний податок 20% від мінімальної зарплати, ЄСВ 22%. Це також підвищує податок на нерухомість і штрафи, зокрема, за порушення трудового законодавства.

З точки зору рівня життя людей я б більше дивився на прожитковий мінімум, який закладається до бюджету, тому що до нього прив'язані всі соціальні стандарти — виплати малозабезпеченим сім'ям, виплати по безробіттю, самотнім матерям, і так далі. Тому, збільшення мінімальної зарплати насамперед допоможе людям, які її й отримували", — сказав він.


11 січня, 12:38 | Полтавщина | Фінанси
1. Maksym / 11 січня, 20:23
Як казав один митець - Ітогі падвєдьом..
2. Ltava / 11 січня, 20:31
За ТЕ ЯКИЙ БУВ КРАСИВИЙ 2014 ))))
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації