Вхід | Реєстрація

На Полтавщині кількість зареєстрованих дрібних крадіжок чомусь зменшується

Незважаючи на набуття чинності Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за викрадення чужого майна", яким знижено межу настання кримінальної відповідальності за таємне викрадення чужого майна (крадіжку) з 907,5 грн. до 60,5 грн., за останні 8 місяців в Полтавській області кількість крадіжок зменшилась на 5,5%. Тоді як по державі відбулося зростання цих злочинів на 26,2%. Цікаво, що кількість крадіжок зросла по всіх областях, крім Полтавської, у межах 2,9%-79,1%.
У зв’язку із цим прокуратура області перевірила стан додержання органами внутрішніх справ Полтавської області законодавства України, що регулює порядок прийняття, реєстрації, розгляду та вирішення заяв і повідомлень про злочини проти власності. Як показали перевірки, зазначені статистичні показники щодо стану злочинності в області, в тому числі зменшення кількості майнових злочинів, були створені штучно, зокрема, шляхом не реєстрації заяв та повідомлень про скоєні злочини, незаконної відмови в порушенні кримінальних справ. Наприклад, під час розгляду заяв та повідомлень про злочини проти власності співробітники ОВС змушують постраждалих писати заяви про небажання проведення перевірок, а у подальшому, посилаючись на ці заяви, відмовляють у порушенні кримінальної справи. Такі факти непоодинокі та виявляються практично у всіх районах.
Окрім цього, під час розгляду заяв та повідомлень про злочин співробітники міліції вдаються до фальсифікації документів, долучаючи до справи довідки приватних підприємців, у яких зазначається вартість майна, подібного до викраденого, значно нижча за дійсну. У великій кількості матеріалів про відмову в порушенні кримінальної справи працівники міліції мотивують свої незаконні рішення тим, що потерпілі "халатно" ставились до збереження свого майна або ж не надали документів, що підтверджують його наявність, чи довідок торгово-промислової палати про вартість викраденого. Особливо це притаманно матеріалам, які складають працівники міліції міста Кременчука.
Унаслідок здійснених перевірок прокурорами було скасовано 228 незаконних постанов про відмову в порушенні кримінальних справ з одночасним їх порушенням. Окрім цього, ще 42 матеріали повернуто на додаткову перевірку.
Працівниками апарату прокуратури області здійснено виїзди у 17 районів Полтавщини, внаслідок чого з відмовних матеріалів порушено 64 кримінальних справи. На додаткову перевірку направлено 10 матеріалів.
Робота на вказаному напрямку триває.
Враховуючи викладене, звертаємо увагу громадян, що про факти відмови у реєстрації заяви чи повідомлення про злочин слід звертатися до органів прокуратури.

Автор: http://www.regionnews.poltava.ua/


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Кримінал
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації