Протягом року борги кобеляцького «Водоканалу Плюс» зросли в 5,5 разів

Протягом року борги кобеляцького «Водоканалу Плюс» зросли в 5,5 разів

Кобеляцькі депутати на сесії, де приймали бюджет міста на 2021 рік, запланували витратити на благоустрій 27 мільйонів гривень. Сума, на перший погляд, солідна. Але незрозуміло, яка її чистина піде на погашення вже існуючих боргів підприємства, котре надає послуги із благоустрою.

Як відомо, у місті Кобеляки головним, а по великому рахунку — єдиним, підприємством, яке займалося і займається усіма питаннями, пов’язаними із благоустроєм, є комунальне підприємство «Водоканал Плюс». «Водоканалівці» прибирають  на вулицях і тротуарах, вивозять сміття, займаються водозабезпеченням, освітленням, словом, виконують функції, значення яких для нормального існування будь-якого населеного пункту просто неможливо переоцінити. І якщо уявити, що в один не надто прекрасний момент комунальне підприємство, у даному випадку — «Водоканал Плюс», раптом припинить роботу, то в місті та селах виникне дійсно надзвичайна ситуація.

Саме тому громадськості важливо знати, що ж відбувається із підприємством, яке надає надважливі для життя більшості громадян послуги.

Про те, що з кобеляцьким «Водоканалом Плюс» відбувається щось  погане, редакція «ЕХО» повідомляла вже неодноразово. У останній за ліком публікації «Кобеляцький «Водоканал» накопичує мільйонні борги» ми повідомляли, що міське комунальне підприємство станом на 1 вересня 2020 року має податковий борг у сумі 627 тисяч 937 гривень 85 копійок (https://opendatabot.ua/c/41678708).

Минуло кілька місяців. Редакція знову звернулася до відкритих джерел, щоб перевірити фінансовий стан комунального підприємства. Невблаганна статистика свідчить, що ситуація лише погіршується.

Так, станом на 1 грудня минулого 2020 року податковий борг «Водоканалу Плюс» становить уже 876 тисяч 436 гривень. Тобто, якщо зрівняти, як змінювався борг комунальників протягом року, то висновок однозначний — борги зростають у геометричній прогресії. І платити ніхто не збирається.

Судіть самі, ті ж відкриті джерела, а це Оpendatabot і Youcontrol, повідомляють, що станом на 1 грудня 2020 року «Водоканал Плюс» завинив державі та місцевому бюджету 158 тисяч 054 гривні, а вже через рік — згадані вище 876 тисяч 436 гривень. Тобто, борг зріс у п’ять з половиною разів!

Більше того, ситуація погіршується. Адже за період з вересня 2020-го по січень 2021-го не лише зріс борг комунального підприємства, а ще й з’явилося судове рішення про примусове стягнення податкової заборгованості.

Своїм рішенням по справі № 440/3643/20  від 11 вересня 2020 року (https://youcontrol.com.ua/catalog/court-document/91478639/) Полтавський окружний адміністративний суд задовольнив позов Головного управління державної податкової служби в Полтавській області до Кобеляцького підприємства «Водоканал Плюс» про стягнення податкового боргу в сумі 458 тисяч 993 гривні і 5 копійок.

Що з цього слідує? А нічого хорошого. Це означає, що в будь-який момент виконавча служба може заблокувати рахунки «Водоканалу Плюс».

І тоді в місті настане сміттєвий та інші Апокаліпсиси місцевого масштабу.

Безумовно, створення громади і, відповідно, різке збільшення фінансування потреб благоустрою дає шанс «Водоканалу Плюс» видихнути й швиденько погасити існуючі борги. Із 27 мільйонів можна «нашкребти» мільйон, щоб погасити податкову заборгованість. Але ж…

По-перше, немає ніякої гарантії, що вже наступного місяця після погашення боргів «Водоканал Плюс» не почне їх знову накопичувати.

По-друге, платити за міські борги вже будуть жителі сіл, які оті послуги «Водоканалу Плюс» ніколи не отримували і в найближчі місяці отримувати не будуть. Якось воно не зовсім етично виходить, коли платники податків із Сухинівки, Світлогірського, Шенгурів і ще десятків населених пунктів будуть давати свої гроші за те, що в Кобеляках хтось наробив боргів.

По-третє, не відомо, скільки взагалі боргів має «Водоканал Плюс», колишній «Водоканал» без плюса і колишня Кобеляцька міськрада. Адже ще у вересні-жовтні минулого року мова йшла про два з половиною мільйони лише відомих боргових зобов’язань.

Редакція «ЕХО» днями надіслала запити в Кобеляцьку міськраду і «Водоканал Плюс» щодо отримання інформації про стан виплат кредиту, взятого на придбання двох тракторів. Адже майно «Водоканалу Плюс» закладене в «Полтава-банк» саме під цей кредит. І дуже вірогідним видається варіант, коли нова громада заплатить ще й за цими боргами старої міськради.

А додайте сюди ще  мільйонні штрафи за створення незаконного звалища в лісі…

Усе вищесказане не означає, що борги не потрібно повертати. Просто новообраним депутатам не зайвим буде провести аудит міських комунальних підприємств. І налагодити дієвий контроль за їх роботою. Інакше в бездонних і безконтрольних фінансових нетрях безслідно зникатимуть уже не мільйони, а  десятки мільйонів гривень платників податків.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


17 січня, 15:09 | Кобеляки | Фінанси


1. Fed654Frumos / 17 січня, 15:51
Ясно одне,що затіяли цю дебільну децентралізацію з однією метою-розсварити людей.Ну понятно ж,що буде ’’війна’’ між селами,та самими Кобеляками.От,Санич в своїх ’’тезах’’(ну прям дєдушка Лєнін))) ратує за фінансування ДЮСШа.Питання:повезуть своїх діток жителі наприклад,Брачківки чи Білоконівки до райцентру на тренування?Очевидно,що ні!А фінансувати будуть.І це лише один приклад.Так,що веселі нас ждуть часи.
2. Fuks / 17 січня, 16:36
Ну чого панікувати.Не платити податки для Санича то святе.В нього скільки хвірм було? Ото ж. І не платив. Директора конешно жалко,може статтю схопить за несплату.А селяни нікому не нужні.Аквапарк і обезянник давай.І все буде в шакал аді....
3. саша ставицький / 18 січня, 10:16
Епопея з Копильцем продовжується?
4. alist / 18 січня, 22:06
А де ж депутатська группа "Архангели-спасителі Кобеляччини", чи як їх там ? От хто дійсно має змогу вияснити і розібратись, так це вони (ну і ще правоохоронці, але їх в районі, нажаль, останні 30 років не бачили). Минулі 5 років, в нас були депутати, дресировані лише піднімати руку "За", а тепер?

1.Fed654Frumos
«Ясно одне,що затіяли цю дебільну децентралізацію з однією метою-розсварити людей.»

Та ні, децентралізація, це здрава ідея, яка як і минулі 10500 здравих ідей, перетворена в театр абсурду і корупції.
5. Ltava / 19 січня, 14:31
4.alist
« корупції.»


Де ви бачили корупцію ? В Україні корупції не має а є ФЕОДАЛЬНА РЕНТА!!!))
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації