На висоті — армреслінг, біг і футбол

Кілька років тому редакція тижневика започаткувала щорічну номінацію «Спортсмен року». У ній кореспонденти відзначають жителів Кобеляцького району, які стали переможцями з різних видів спорту. Через цьогорічні карантинні обмеження були перенесені турніри різних рівнів, починаючи з районних і завершуючи світовими. Та все ж, наші атлети не облишили займатися улюбленими видами спорту і здобули чергові високі нагороди.

Серед армреслерів — шість чемпіонів, а Ліна Деменко найтитулованіша

У 2021‑му вихованці Артема і Марини Письмаків брали участь у обласному та всеукраїнському чемпіонатах, а також кубку України і Кубку Пушкаря. Завдяки вдалим виступам, кількість чемпіонів серед кобеляцьких армреслерів значно зросла. Адже Вадим Деменко, Сергій Варич, Ян Мірошниченко і Софія Китаста стали чемпіонами України до 16 років. Леся Варич і Ліна Деменко здобули найвищі нагороди в чемпіонських і кубкових змаганнях.

Крім того, Ліні Деменко і Марині Шуліці за високі досягнення в неолімпійських видах спорту призначено стипендію голови Полтавської облдержадміністрації. Обидві армреслерки мають звання майстра спорту України міжнародного класу. Усього стипендію отримують 23 спортсмени з області.

На чемпіонаті України, що в 2020‑му проходив у Львові, Деменко і Шуліка вибороли абсолютну перемогу, підтвердивши свій позаминулорічний результат. На Кубку України Ліні теж не було рівних. У підсумку, вона й стала найтитулованішою спортсменкою серед колег «по цеху» і володаркою титулу «Армреслер року».

«Локомотив» знову з чемпіонськими медалями

Як не крути, а наймасовішим видом спорту як загалом в Україні, так і в Кобеляцькому районі зокрема залишається футбол. За футбольним чемпіонатом, що проходив під егідою спорторганізації «Колос», слідкували не лише жителі нашого, а й сусіднього, Козельщинського, району. Оскільки в ньому виступали команди з Лутовинівки, Рибалок і Козельщини.

Минулорічний футбол турнір на великому полі можна вважати історичним. Адже, у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою, Кобеляцький район увійшов до складу Полтавського. Тож команда-лідер чемпіонату стала останнім переможцем чемпіонату під назвою «Чемпіонат МО ГО ВФСТ «Колос» в Кобеляцькому районі з футболу сезону 2020 року».

Володарем чемпіонських медалей вдруге став бутенківський «Локомотив». До того ж, спортсменів вітали з перемогою ще за кілька турів до офіційного завершення змагань. «Локомотив» провів 22 гри, здобувши 63 очки. Протягом усього чемпіонату бутенківці поступилися лише в одному матчі, а в 21‑му здолали суперників.

Тому в категорії «Краща футбольна команда» перемагає саме «Локомотив».

Звичайно, що і в інших видах спорту кобелячани показували достойні результати. А значить, у 2021‑му вони обов’язково здобудуть перемоги на всеукраїнському рівні і отримають свої титули.

Марафонцям карантин не став на заваді

Значної популярності серед людей різних вікових категорій набув біг на довгі дистанції. Кобелячани теж не залишилися осторонь. Двоє з місцевих жителів, Максим Скоробагатов і Андрій Гречаний, взяли участь у всіх запланованих забігах. Щоправда, часто спортсменам доводилося це робити дистанційно.

У минулому році Максим 31 травня пробіг одеський напівмарафон дистанційно, 6 вересня в Полтаві знову здолав 21 кілометр. А в жовтні він пробіг одразу два марафони, один у Харкові, інший у Кобеляках, причому, з перервою в 12 днів. Загалом спортсмен провів за рік 178 тренувань, під час яких пробіг 2008 кілометрів, витративши майже 191 годину.

Інтенсивність виступів Андрія Гречаного просто вражає, оскільки спортсмен, крім бігу на дистанції, захоплюється ще й футболом. І не пропускає ігор у районних турнірах. До речі, футбольна команда «Гелаксі», за яку грає Андрій, зараз знаходиться на першому місці.

Гречаний є постійним учасником всеукраїнських змагань, що проходять у різних містах України. Лише в бігових турнірах «Нової пошти» Гречаний виступав у Запоріжжі, Сумах, Черкасах, Хмельницькому, Одесі, Харкові, Полтаві й інших містах. Андрій долає забіги на 5, 10 та 21 кілометри. У жовтні на чемпіонаті Дніпропетровської обласної організації «Динамо України» з поліатлону спортсмен виконав норматив кандидата в майстри спорту України.

Усього в 2020‑му Андрій виступав у 22 різних змаганнях. Неодноразово ставав їх срібним і бронзовим призером.

А ще спортсмен допомагає з тренуваннями тим, хто теж захоплюється бігом. 10 січня жителька Біликів Анна Видебура опублікувала у Фейсбуці пост із фотозвітом про забіг на 21 кілометр. Цю дистанцію вона пробігла разом із Андрієм Гречаним.

Тому титул «Марафонці року» редакція присуджує Максиму Скоробагатову і Андрію Гречаному.

Автор: Олександр ДІДЕНКО

18 січня 2021, 15:29 | Кобеляки | Спорт і здоров'я