18 січня на апаратній нараді обговорили питання «Про стан виконання Комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами в Полтавській області на 2017-2021 роки».
Полтавською ОДА, спеціалістами Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у співпраці з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH розробляють новий Регіональний план управління відходами в Полтавській області. Про це повідомив заступник директора Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Едуард Рева.
«У 2017 році була затверджена Комплексна програма поводження з твердими побутовими відходами в Полтавській області на 2017-2021 роки. Нову Програму потрібно буде розробляти з урахуванням нового адмінустрою. Фахівці GIZ готові після завершення локдауну 25-29 січня представити свої пропозиції, які можна вкласти в Регіональний план. Хотілося б, щоб наші громади також знайшли своє місце в плані»,– сказав Едуард Рева.
Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зазначив, що завдяки GIZ до розробки документу долучаться іноземні фахівці. Також вони долучилися й до фінансування.
«Цей Регіональний план буде тим стратегічним документом, який замінить програму поводження з твердими побутовими відходами, або вже нова програма на 2022 рік буде розроблятися на підставі цього плану. Після доопрацювань план винесуть на розгляд та затвердження депутатам облради», – сказав Євген Греков.
Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зауважив, що дуже багато питань виникає по темі поводження з твердими побутовими відходами.
«Зокрема це стосується і стихійних сміттєзвалищ, і паспортизації вже існуючих. Я певен, що жодна громада не буде стояти осторонь розробки програми поводжень із відходами, бо ця проблема дуже хвилює місцеве населення», – сказав Олег Синєгубов.
Загалом в області щорічно утворюється близько 1,7 млн м3 твердих побутових відходів, які видаляються на звалища й полігони твердих.