У Решетилівській громаді можуть збудувати сміттєпереробний завод

У Решетилівській громаді можуть збудувати сміттєпереробний завод

Перший сміттєпереробний завод на Полтавщині хочуть звести в Решетилівській громаді. Ініціатива належить німецьким інвесторам. Представники німецької компанії Braun Industrial Technology провели відповідну зустріч. Німці зустрілися з головою Решетилівської міської ради Оксаною Дядюновою, якій презентували проєкт співпраці.

Основна його мета — це створення механізму з приймання, сортування і переробки побутових відходів, що генеруються територіальною громадою, у тому числі і переробки біологічних відходів, які розкладаються.
Завод із переробки відходів дозволить створити 48 нових робочих місць.

«Біогазова станція в складі заводу дозволить виробляти електричну енергію до 1,5 МВт на годину, продаж виробленої електроенергії буде здійснюватися на загальний енергоринок за «зеленим тарифом», — повідомили на сайті Решетилівської міської ради.

Юрій Невмержицький, заступник Решетилівського міського голови, розповів, що питання  обговорюватиметься з депутатами і громадою. Можливе місце розташування заводу —  село Пасічники, де знаходиться санкціоноване сміттєзвалище. 95 відсотків вартості будівництва заводу (180 мільйонів гривень) на себе візьмуть німці, місцевий бюджет витратить 9 мільйонів.

Комплекс зможе переробляти 26 тонн сміття на добу. Але з усього сміття, яке везуть на звалище в Пасічники, для переробки можна використати в середньому 40 відсотків. Це органічне сміття. На заводі буде сортувальна лінія, де окремо відсортовуватимуть скло, пластик, метал, а органічне йтиме в переробку і з нього вироблятиметься біогаз. Неорганічне відсортоване сміття буде також купувати німецьке підприємство.

Для будівництва підприємства необхідна територія площею в 4 гектари.

Якщо ініціативу підтримають депутати і населення, німецькі інвестори готові збудувати підприємство за рік.


Автор: Ігор Бабаєв


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації