Вхід | Реєстрація

На закупку інсулінів надійде субвенція з держбюджету

На закупку інсулінів надійде субвенція з держбюджету

Поки що хворі на діабет жителі Новосанжарщини забезпечені препаратами за рахунок місцевих бюджетів.

За інформацією головного лікаря Новосанжарської лікарні Ольги Гирі, станом на 29 січня всі жителі вже колишнього Новосанжарського району, які хворіють на цукровий діабет другого типу, забезпечені інсулінами до середини лютого.

— У минулому році закупка препаратів відбувалася з двох джерел, — говорить медик. — 50 відсотків виділила держава, ще 50 — органи місцевого самоврядування, де проживають діабетики. Загалом на 168 хворих було витрачено 1 400 000 гривень. У місяць це близько 130 000. Планувалося, що з 1 січня 2021-го інсуліни будуть включені в програму «Доступні ліки». Та згодом це питання відтермінували на друге півріччя, до липня місяця.

Зі слів головного лікаря, нещодавно в Департаменті охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації відбулася селекторна нарада. На ній повідомили, що невдовзі на закупку інсулінів має надійти субвенція з державного бюджету. Зараз область очікує на ці кошти. Після надходження, їх мають розділити між громадами, у відповідності до кількості інсулінозалежних, які в них проживають. Розпорядником коштів будуть ради в ОТГ.

— Область уже затребувала в нас списки діабетиків, — продовжує Ольга Гиря. — У Новосанжарській громаді мешкають 111 хворих, у Нехворощанській — 22, а в Драбинівській — 15. Нагадаю, що в Україні створений Державний реєстр інсулінозалежних пацієнтів. У Новосанжарській громаді є працівник, який має доступ до цього реєстру. Вона в нього заходить і виписує препарати діабетикам у відповідності до призначення. Там розписана доза інсуліну, потреба на день, тиждень, місяць і рік.

Коли прийдуть кошти в Новосанжарську громаду, пацієнти пройдуть обстеження в лікаря-ендокринолога, який працює в поліклінічному відділенні. Їм випишуть рецепти. Буде заключений договір із аптекою, яка закупить необхідні препарати.

Що стосується Драбинівської і Нехворощанської громад, то в них є два варіанти. Згідно першого, їм необхідно визначити відповідальну людину, яка пройде навчання. Потім її введуть у Держреєстр, вона отримає доступ і пароль на рівні держави і буде виписувати пацієнтам рецепти. Другий варіант — виписувати інсуліни тільки після обстеження в лікаря-ендокринолога, що включає в себе консультацію, аналізи на глюкозу, глікозильований гемоглобін (показує ступінь компенсації цукрового діабету), огляд у суміжних спеціалістів — хірурга, окуліста, невропатолога, проходження реовазографії нижніх кінцівок. Звичайно, для діабетика кращий другий варіант, адже він знаходитиметься під спостереженням у фахівця.

Я не фінансист, але у кожній громаді можуть вирішити питання про передачу коштів у базову ОТГ. У нас найбільша Новосанжарська громада. Буде краще, якщо діабетики із сусідніх ОТГ поки що спостерігатимуться в лікаря-ендокринолого Новосажарської лікарні.

Стосовно навантаження на фахівця, Ольга Гиря пояснила, що до створення громад посада лікаря розраховувалася на всіх жителів Новосанжарського району. Тому 168 інсулінозалежних пацієнтів — це допустиме навантаження. Інші діабетики обстежуються сімейними лікарями.

— Я попередила голову ОТГ Геннадія Супруна, потім телефоном зв’язалася з його колегами із сусідніх громад, аби ті на сесіях донесли своїм депутатам нововведення, додала головний лікар. — Крім того, наголошую, що програма «Доступні ліки» працює тільки тоді, коли аптека має відповідний дозвіл, тобто, включена в держреєстр і підключена до програми. У Нових Санжарах аптека №49 має всі необхідно дозволи. У минулому році між аптекою, лікарнею і держадміністрацію був підписаний договір на закупку ліків. Керівництво аптеки придбавало інсуліни не в посередників, а безпосередньо у виробників. Плануємо співпрацювати з ними й далі. Не можу сказати, що є ліцензії в аптек, що діють на території сусідніх ОТГ.

У розмові зі мною голови Нехворощанської і Драбинівської громад погодилися з моєю пропозицією. Та все стане зрозуміло після того, як у цих ОТГ пройдуть сесії.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації