У 1976 році була відкрита бактерія Cupriavidus Metallidurans. Вона живе в ґрунті, багатому токсичними елементами (отруйними для органічної матерії).
Група дослідників з Галле-Виттенбергського університету відкрила молекулярні процеси, що дозволяють отримати золото з металу, який виробляється цією бактерією. І хоча хімічний процес, що стоїть за цим, досить складний, спробуємо пояснити його простим способом.
Більшість видів металу притягують бактерії, проте в ході проведеного дослідження використовувалася саме мідь. Якщо бактерія виявить занадто багато міді, вона почне вивільняти фермент під назвою CupA, який виробляє дуже маленькі золоті самородки (їх можна виміряти тільки в нанометрах).
Ця бактерія насправді грає ключову роль у створенні того, що вчені називають вторинним золотом. Це розпад, який виникає в результаті утворення геологічних золотих руд (первинного золота).
За словами вчених, бактерії можуть перетворити цілий корабель димера хлориду золота в чисте золото за лічені тижні. Проблема полягає в створенні екосистеми, досить токсичної для того, щоб бактерії могли процвітати і виконувати свою роботу.
Створення такого середовища не тільки дорого коштує, але і дуже небезпечне для здоров’я.
За словами вченого Дітріха Ніса, мідь і золото в поєднанні більш токсичні, ніж окремо.
Більш того, експерти не до кінця вивчили бактерію і її здатність перетворювати інші метали в золото.