Схоже, що довготривала засуха в Україні, точніше, в її центрі, нарешті закінчилася. У всякому разі, в січні опадів випало більше, ніж звичайно. Це має трішки компенсувати постійний дефіцит вологи в ґрунті.
Як стверджують люди, які професійно займаються спостереженням за погодою, цьогорічний січень, попри тижневі морози, які добряче налякали публіку із Фейсбука та прогнози псевдосиноптиків, у цілому був теплішим за норму. Так, нормальною середньомісячною температурою повітря для січня в нашій місцевості вважається мінус шість градусів нижче нуля за Цельсієм. У цьому році перша і третя декади січня були теплішими за норму.
Середня температура в першій декаді склала +1,7 градуса, що на 6,4 градуса перевищує багаторічні показники. Щось схоже відбулося і в третій декаді. Температурні показники були вищими за норму аж на 7,4 градуса. Максимум у повітрі був зафіксований 25 січня. Тоді «наплюсувало» аж до 7,6 градуса. А ось ґрунт найтеплішим був 2 січня. Тоді термометри зафіксували +9 на поверхні землі.
І лише друга декада видалася трішки холоднішою, аніж зазвичай. Середня температура склала мінус 9,1 градуса,при нормі близько шести.
Найхолодніше було 17 січня — мінус 20,5 у повітрі. А ось на поверхні снігу кілька діб поспіль температура опускалася ще нижче, аж до 27 градусів.
Загальна кількість опадів, що випали протягом місяця, склала 64,5 міліметра, що вище середніх багаторічних показників. Особливо щедрою на дощі і снігопади видалася остання декала — 36,7 міліметра.
Враховуючи той факт, що в перший день лютого теж випали рясні опади, у аграріїв побільшало приводів для оптимізму. Запаси вологи в ґрунті нарешті з’явилися. Візуально озимі культури знаходяться в доброму стані. Невдовзі будуть отримані результати досліджень монолітів, відібраних метеорологами на полях, засіяних озимою пшеницею. Про це ми повідомимо пізніше.