40% діабетиків уже отримали інсулін

40% діабетиків уже отримали інсулін

Ще з минулого тижня жителі Кобеляцької громади, які страждають на цукровий діабет, почали отримувати потрібні їм препарати. Це стало можливим завдяки домовленості, досягнутій між керівництвом громади і представниками аптеки «Гелаксі фарм».

Ми вже повідомляли про те, що керівництво підприємства «Гелаксі фарм», яке володіє кількома аптеками в Кобеляках. Задекларувало готовність за власні кошти закупити і привезти інсулін. А потім чекати відшкодування витрат з міського бюджету. Бізнесмени даного ними слова дотримали.

Як розповіла редакції Ірина Лебідь, медсестра ПМСД, яка веде облік інсулінозалежних хворих, станом на понеділок, 15 лютого, інсулін отримали майже сорок відсотків людей, яким він потрібен. Медик розповіла:

— Зараз лікарі ПМСД виписують рецепти на всі види інсулінів. А їх, цих видів, аж 28. Потім люди йдуть у аптеку, яка розташована за кілька десятків метрів від лікарні, і отримують препарати. Думаю, аби не погодні умови — ожеледиця і мороз, інсулін отримали б більше половини жителів громади. Люди відреагували на появу препаратів дуже швидко. Воно й зрозуміло, адже без інсуліну такі хворі фактично приречені на смерть.

А ось діабетикам, які живуть у Білицькій громаді, доведеться чекати березня. На той момент там створять свій ПМСД.

Заступник голови громади Ігор Федь прокоментував:

— Гроші є, ми готові платити за інсулін. Але є проблема в створенні власної медичної структури. Тільки-но ми пройдемо всі необхідні бюрократичні процедури, система запрацює і хворі отримають ліки. Чекати залишилося недовго.

Потрібно відзначити, що в Кобеляках проблема з інсуліном «закрита» лише на два місяці. Адже «Гелаксі фарм» не може закупити препарат на пару мільйонів і рік чекати, доки їм повернуть кошти. Тепер черга дотримуватися взятих зобов’язень — за кобеляцькою міською радою.

Кошти з держбюджету на придбання ліків для пільгових категорій населення ще не надійшли.
Керівник Кобеляцького ПМСД Любов Коломієць зазначила:

— Гроші з держбюджету надійдуть на рахунок Кобеляцької міськради. А вже потім на них куплять інсулін. Так було завжди. Тільки раніше гроші йшли на рахунок райдержадміністрації. Ми ж лише ведемо облік хворих та виписуємо рецепти.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації