Серійне беззаконня
«КП» нарахувала щонайменше 5 споруд, встановлених упродовж двох днів у напрямку від пивзаводу до Молодіжного. Павільйони повністю укомплектовані, всі як один, новим торговим обладнанням.
— Надвечір, десь близько 18 години, під’їхав кран. Людей, які торгували городиною біля зупинки, розігнали і на місце, що звільнилося, вивантажили з платформи новий павільйон, – розповідає Ніна Олександрівна, мешканка вул. Керченської. – Напевно, у такий спосіб влада вирішила боротися зі стихійною торгівлею, щоб і місця для дрібних торговців не залишилося!
Виявилося, що і самі павільйони зайняли територію незаконно. Першим шум здійняв головний державний санітарний лікар міста Віктор Акімов. 18 вересня на апаратній нараді у міськвиконкомі він повідомив, що «у Кременчуці розпочалася підготовка до Дня міста – вночі на зупинках встановлюють павільйони розміром 3 на 3,5 м».
— Перший павільйон був встановлений у ніч на 17 вересня біля зуп. «Пивзавод», наступний – у ніч на 18 вересня в районі зуп. «Водоканал». Це робиться без будь-яких документів і дозволів, – заявив санлікар. – Щоб отримати клаптик землі простій людині, треба рік або більше ходити по кабінетах, а тут встановив вночі – і все! Хай там, за цими кіосками, стоять найвищі посадові чини, але в місті повинен бути порядок! Я наполягаю, щоб у ситуації розібралися і знесли ці незаконні павільйони!
Господаря об’єктів було встановлено цього тижня. Ним виявилася не якась VIP-персона, як припускав Віктор Акімов, а добре відоме у місті підприємство – ВАТ «Кременчуцький хлібокомбінат». Самовільника виявили фахівці управління земельних ресурсів міськвиконкому, які здійснили перевірку одразу після отримання сигналу. 22 вересня на сесії міськради начальник управління земельних ресурсів міськвиконкому Тетяна Дворова доповіла:
— Кременчуцький хлібокомбінат встановлює павільйони самовільно. Загалом планує встановити 23 споруди. Частину з них розташовують на старих місцях, частину – на нових. Причому, нові павільйони у 2 рази більші за ті, що стояли там раніше – і, відповідно, територію займають більшу. Ділянки не оформлені. За відсутності договору оренди, місто не отримуватиме орендну плату. Вчора нами було виявлено 7 нових павільйонів, ділянки під якими зайняті незаконно.
Головний архітектор міста Віктор Труш: «Спочатку власник павільйонів мав отримати землю в оренду, на підставі цього видається дозвіл на встановлення». Відповідно до діючого законодавства, земля, вільна від забудови, може надаватися в оренду лише шляхом конкурсу чи аукціону.
Депутати вимагають знести!
22 вересня депутати міськради підтримали запит свого колеги Андрія Погрібного на адресу міського голови і прокурора Кременчука щодо законності розміщення павільйонів біля зупинок громадського транспорту. Депутати вимагають проведення перевірки та примусового звільнення самовільно захоплених ділянок, а також притягнення винних осіб до відповідальності.
Демонтувати не можна залишити
Свою оцінку ситуації на сесії міської ради надав мер міста Микола Глухов:
— До мене звернулося керівництво Кременчуцького хлібокомбінату щодо розміщення облаштованих павільйонів для реалізації хлібобулочних виробів. Управління архітектури почало опрацьовувати цей лист, але підприємство, не чекаючи дозволів, самовільно почало встановлювати споруди. Демонтувати ці павільйони ми не маємо права. Є порядок, і ми повинні дотримуватися вимог законів.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Надзвичайне
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном