В Інтернет-шахрайствах підозрюють 23-річного миргородця. Поліція зібрала докази його причетності щонайменше до семи оборудок, жертвами яких стали жителі різних областей України.
За інформацією слідчих Миргородщини шахрай використовував загальновідому чат-спільноту, створену для продажу лікарських препаратів та медичного обладнання.
Зареєструвавшись під вигаданим ніком, молодик спочатку вивчав запити користувачів на медичні перепрати. Потім надсилав обраним «клієнтам» повідомлення з власною пропозицією. У листуванні вказував ціну на ліки, нижчу за ринкову.
Досягнувши домовленості з «покупцем», фігурант просив перерахувати на банківський рахунок всю суму. Після надходження оплати «продавець» залишав чат-спільноту, видаливши свій акаунт. Але згодом знову долучався до листування вже під новим ніком, прив’язаним до іншого мобільного номера.
Андрій Тюков, начальник Миргородського райвідділу поліції, прокоментував:
– Слідчі повідомили фігуранту про підозру у скоєнні 7 шахрайств (ч. 1 та 2 ст. 190 Кримінального кодексу України). Однак ми впевнені, що епізодів його злочинної діяльності значно більше. На даний час правоохоронці встановлюють реальну кількість потерпілих».
Якщо ви потрапили до схожої ситуації – повідомте до поліції за номером 102.
Поліція Полтавщини радить бути уважними та поміркованими у своїх рішеннях при здійсненні покупок через Інтернет або чати мобільних застосунків.
У жодному разі не передплачуйте товар або послуги, не переконавшись у добросовісності продавця (вимагайте документи, вивчайте його рейтинги у коментарях, історію продажів та інше).
Замовляйте товар з доставкою та сплачуйте вартість замовлення тільки після його огляду.
Будьте вкрай обережними, коли купуєте лікарські засоби та медичне обладнання через онлайн-мережу. Слід пересвідчитися в правдивості інформації та переконатися, що платформа створена на базі справжньої аптеки, що має ліцензію, фахових працівників та стаціонарні склади.