«Я зараз на пенсії і тому маю багато вільного часу, – говорить Володимир Володимирович, – проходив повз училище культури і побачив оголошення про школу для дорослих. Вирішив відвідати одне заняття, а потім так сподобалося, що продовжив навчання».
«Дорослих хореографів» навчають викладачі хореографії Л.П. Магазій, С.О. Гладка та О.Л. Кедрун.
У цьому році «хореографи» разом зі своїми викладачами вирішили провести Віденський бал (перший у нашому місті), щоб показати, чого вони навчилися за цей невеликий час існування школи.
Оскільки в Гадяцькому училищі культури імені І.П. Котляревського проходив «Тиждень хореографії», 3 березня 2010 року у фойє училища відбувся «Вечір вальсу», який був присвячений Міжнародному жіночому дню. Тут учні школи показали велику майстерність у виконанні віденського вальсу.
«Хореографічну школу» відвідують переважно жінки, тому на допомогу чоловічій частині прийшли студенти спеціалізації «Народна хореографія» училища культури, якім крім вальсу виконали й інші танці.
Цікава інформація:
Перший віденський вальс датований 12-13 сторіччям і застосований у танці під назвою "Nachtanz". Віденський вальс прийшов до нас з Баварії. Приблизно на початку 1830 року композитори Франц Ланнер і Йоган Штраус написали декілька дуже відомих зараз вальсів, сприяючи тим самим розвитку і популярності цього танцю.
Ці вальси були вельми швидкі, але, зробивши ритм танцю зручнішим, ми тепер називаємо їх віденськими вальсами.
Віденський вальс — один з найпривабливіших бальних танців, популярний в Європі протягом багатьох років. Музика танцю надихає, він є прекрасним видовищем.
Віденський вальс присутній на всіх чемпіонатах бальних танців. У ньому прийнято виконувати лише сім фігур: зворотний і натуральний повороти, зміни вперед і назад, зворотний і натуральний флекерли, чек із зворотного до натурального флекерлу.