Вхід | Реєстрація

Новому губернатору Полтавщини легко не буде

Одна з головних тем, які зараз обговорюють в Україні, — нові кадрові призначення.
Зокрема, багатьох дивує призначення на посаду міністра економіки Василя Цушка. А в областях, зокрема й Полтавській, звісно, найактуальнішим питанням залишається: хто ж усе таки сяде в губернаторське крісло?
За коментарями на ці теми «Полтавщина» звернулася до Степана Бульби — людини, яка може судити про ситуацію не з чужих слів. Адже як народному депутату двох скликань, Степану Бульбі доводилося співпрацювати з Василем Цушком у стінах Верховної Ради. Також спільно вони вирішували й партійні питання — Степан Степанович як перший секретар обкому СПУ, а Василь Петрович — як, до недавнього часу, один із лідерів партії. Що ж до губернаторської посади, то співрозмовник нашого інтернет-видання працював головою Полтавської облдержадміністрації у 2005-2006 роках.
— Степане Степановичу, доводилося чути таку думку, що призначенням Василя Цушка на посаду міністра економіки Віктор Янукович порушив принцип підбору кадрів за їхньою професійністю. А як Ви вважаєте?
— У Василя Цушка — освіта, пов’язана з одним із найважливіших секторів економіки — аграрна (В. Цушко закінчив факультет економіки Одеського сільськогосподарського інституту — ред.). У нього є досвід роботи на чолі великого господарства. Отже, він — практик. Крім того, Василь Цушко працював головою Одеської облдержадміністрації, тобто очолював одну з найбільших областей України, де розвинені різні галузі економіки й доводилося вирішувати найрізноманітніші проблеми. Також у Василя Цушка величезний досвід роботи у парламенті, в тому числі у комітеті Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності, де він проявив себе надзвичайно потужно, як фахівець. Пам’ятаю, що жоден з десятків законопроектів, по яких він доповідав у Верховній Раді, не був відхилений.
Думаю, все це було враховано під час прийняття рішення про його призначення. Упевнений, що в ці важкі часи Василь Цушко гідно виконуватиме свої обов’язки. 
— Мешканців Полтавської області дуже цікавить, хто стане наступним головою облдержадміністрації. Найімовірнішими кандидатурами на цю посаду називають нинішнього голову Полтавської обласної ради Олександра Удовіченка і народного депутата Олексія Лелюка. Що Ви можете про них сказати?
— Я підтримую такий підхід, коли на посаду голови облдержадміністрації розглядаються кандидатури людей, які пов’язані з Полтавщиною, знають ситуацію в області. Упевнений, що вони краще, ніж призначені з інших регіонів, зможуть виконувати свої посадові обов’язки. 
Олександр Удовіченко — цілком прийнятна кандидатура, адже має великий досвід роботи в області, в тому числі й на посаді голови облдержадміністрації. Я завжди говорив, що він зарекомендував себе тут на дуже солідному рівні. Те, що зараз Олександр Васильович — голова Полтавської обласної ради, добре знає депутатський корпус, тільки допоможе йому вирішувати проблеми області й на посаді голови облдержадміністрації. 
У Олексія Лелюка дещо менший досвід, але, маючи хорошу підтримку з боку обласної ради, фахівців з лав Партії регіонів, а можливо — й з інших політичних сил, він також буде працювати успішно.
— Новий голова облдержадміністрації вступить на свою посаду у важкі часи... 
— Так, хто б не прийшов на цю посаду, працювати йому буде нелегко. Адже далеко не все залежить від керівництва області. Такі питання, як розвиток економіки, фінансування соціальної сфери тощо можна вирішити лише в масштабах України. Якщо вони не вирішуватимуться на рівні Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, це вплине і на становище в області. 
Тут, на Полтавщині, новий губернатор буде змушений насамперед добиватися стабільної роботи підприємств, які найбільше впливають на її економіку, — Кременчуцького нафтопереробного заводу, що дає більше 40% бюджетних надходжень, інших промислових гігантів. Тоді з’являться фінанси, буде вирішена проблема працевлаштування багатьох людей. Також увагу доведеться приділити й аграрному сектору. Усе це допоможе покращити життя полтавців. Важливо також, наскільки правильно будуть підібрані заступники голови облдержадміністрації і використані можливості керівників середньої ланки.

Автор: Ганна КОЗЕЛЬСЬКА, www.poltava.pl.ua

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
17 березня 2010, 10:30 | Полтавщина | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації