- Selena2017
сьогодні, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як зміцнити імунітет дорослих і дітей
Корисні поради, які допоможуть вам зміцнити імунітет і зробити його менш уразливим.
Харчуйтеся правильно. Відмовтеся від смаженого, вживайте варені продукти. У них зберігається більше поживних речовин і вони легше перетравлюються. Можна економити час і готувати страви в пароварці.
Сміливо додавайте в їжу приправи. Для зміцнення імунітету чудово підійдуть часник, перець, імбир. Їжте більше риби, м'яса і молочних продуктів. У цій їжі високий зміст білка, який допомагає організму протистояти різним застудним захворюванням. Особливу увагу зверніть на продукти, багаті вітамінами А, В5, D, F, РР. Вони є найбільш важливими для імунної системи. Це морква, червоний перець, помідори, лимон, шипшина, обліпиха, цитрусові, горіхи, бобові, яблука, зелень, риба.
Відмовтеся від дієт. Не вдавайтеся в крайнощі. Якщо ви страждаєте від зайвої ваги, то займіться спортом і правильно харчуйтесь. Харчування має бути збалансованим. Ваш організм повинен рівномірно отримувати всі необхідні елементи, речовини і вітаміни. Це — запорука здоров'я, краси й міцного імунітету.
Дієти ж неминуче ведуть до того, що організм недоотримує вітаміни, унаслідок чого захисні функції послаблюються і працюють не так ефективно. Позбавляючи організм поживних речовин, людина прирікає себе на хвороби і застуду. Особливо шкідливі моно-дієти, коли весь раціон ґрунтується на вживанні якогось одного продукту. Частенько це рис, яблука або кефір. Такий підхід вмить ослабить опірність організму та позбавить його сил і енергії.
Вживайте продукти, в яких багато цинку і селену. Цинк і селен відповідають за формування міцного імунітету. Це відмінні союзники у боротьбі з інфекційними захворюваннями. Ними багаті бобові, насіння, цілісні крупи, зелень, риба, горіхи, часник, морепродукти. 100 грамів свіжої пряної зелені або салату відповідають добовій потребі в мікроелементах. У разі, якщо ваш організм недоотримує ці елементи, є сенс вживати полівітамінні комплекси, які допоможуть підтримувати імунітет на необхідному рівні.
Збільшіть вживання свіжих овочів, фруктів і зелені. Саме ці продукти є запорукою здоров'я, довголіття і міцного імунітету. У смачних плодах міститься велика кількість антиоксидантів. Вони допомагають боротися з вільними радикалами, які пошкоджують здорові клітини і роблять нас сприйнятливішими до інфекцій. Також фрукти і овочі багаті цінними вітамінами й мікроелементами. Якщо у вашому щоденному раціоні присутні близько 500 грамів свіжих овочів і фруктів, то потреба в корисних речовинах задоволена.
Не зловживайте цукром, кавою і спиртним. Якщо хочете залишатися здоровим і не хворіти, доведеться контролювати вживання цих продуктів. Численні дослідження підтвердили, що цукор послаблює імунну систему. Тому варто замінити його медом і сухофруктами.
Аналогічна ситуація і з кавою. Учені встановили, що вживання більше 5 чашок кави за день на 30% уповільнює реакцію імунної системи у відповідь на вторгнення хвороботворних мікроорганізмів. Альтернативою кави може стати зелений чай, який бадьорить не менше, але при цьому набагато корисніший.
Спиртне, у свою чергу, блокує виробництво в організмі антитіл і вироблення лімфоцитів (клітин крові, що знищують сторонні речовини). Робота захисних механізмів відновлюється тільки через добу після того, як припиниться дія алкоголю.
Пийте зелений чай. Він є не лише прекрасною альтернативою ранковій чашці кави, але й дуже корисним продуктом, містить речовини, що зміцнюють імунітет. Зелений чай ефективно усуває бактерії і віруси, які викликають грип, пневмонію і ряд інших неприємних захворювань. Здоровим людям вистачає 1-2 чашок чаю за день. У разі хвороби слід збільшити дозу і випивати щоденно 3-4 чашки.
Їжте мед натщесерце. Він має протизапальний, ранозагоювальний, антистресовий і, що головне, імуностимулюючий ефект. У нього також додають трави і ягоди, що посилює цілющі властивості меду у декілька разів. При застуді мед обов'язковий до вживання. Він лікує кашель і хворе горло.
Візьміть за правило вживати по ложечці меду вранці й увечері. Краще робити це натщесерце і не піддавати продукт термічній обробці. Якщо хочете зберегти максимум корисних властивостей меду, то забудьте про те, щоб додавати його в гарячий чай. Корисне і оригінальне поєднання меду з волоськими горіхами, кешью і сухофруктами. Такі ласощі зміцнять здоров'я, додадуть сили і енергії.
Очищайте організм від шлаків. Процедури з очищення організму різко стимулюють захисні сили і дозволяють зміцнити імунітет. Коли у вашому організмі накопичена велика кількість шлаків, імунна система витрачає надто багато сил на їх нейтралізацію і далеко не завжди встигає реагувати на агресію зовнішнього середовища. Впоратися з цим допомагає очищення кишківника.
Розпочинайте ранок зі склянки води за півгодини до прийому їжі і пийте достатню кількість рідини. Добова норма питної води для здорової людини складає від 1,5 до 2 літрів. Також можна налягати на смачні продукти, які мають сечогінний ефект: кавуни, дині, огірки. Ці процедури не лише здатні підвищити імунітет, але і корисні для підтримки краси й стрункості.
Відпочивайте і висипайтеся. Повноцінний сон має величезне значення для імунітету. Пам'ятайте, найціннішими для відновлення організму вважаються години з десятої вечора до другої ночі.
Займайтеся спортом. Фізичне навантаження — відмінна профілактика застуди та ангіни. Робіть ранкову або вечірню зарядку. Нехай це будуть найпростіші вправи. Головне, щоб вони були регулярними.
Гуляйте на свіжому повітрі. Прогулянка в парку з сім'єю, коханою людиною або наодинці зі своїми думками — відмінний спосіб відпочити і набратися сил. Ідеально, якщо у вас є можливість займатися спортом на природі. Так організм отримує вдвічі більше кисню.
Загартовуйтесь. Методів існує багато. Найбільш щадними і доступними є вмивання холодною водою, контрастні обливання ніг поперемінно холодною і гарячою водою, загальний контрастний душ, обливання холодною водою, обтирання прохолодним мокрим рушником. Виберіть методи, які підходять саме вам, і проводьте їх регулярно.
Зволожуйте повітря. Сухе і тепле повітря сприяє пересушуванню слизової оболонки носоглотки, у якій активно починають розмножуватися віруси і бактерії. Придбайте зволожувач повітря і регулярно провітрюйте приміщення. Рекомендується дотримуватися вдень температури повітря +18-22 градуси, а в нічний час — +16-20 градусів при 40-70% вологості.
Народні рецепти зміцнення імунітету дитини
Часник. Корисно, якщо дитина раз на два дні з'їсть зубчик часнику. Але якщо дитина категорично не любить часник, то можна закапувати ніс соком часнику розведеним навпіл з водою. Цей засіб також чудово лікує нежить.
Чай з лимоном. Чай з лимоном – смачно і корисно. Але лимон краще не очищати від шкірки, оскільки вона містить багато вітамінів і ефірні масла.
Сік редьки і моркви. І сік редьки, і сік моркви корисні самі по собі. Але, щоб було смачніше, можна в половину склянки соку з редьки і моркви додати чайну ложку меду і кілька крапель лимонного соку.
Напій з алое і меду. 250 грамів меду слід змішати з 150 мілілітрами свіжого соку алое і соком 5-6 лимонів. Витримати в холодильнику дві години. Давати дитині по чайній ложці один раз на день.
Відвар із плодів шипшини. Відвар з плодів шипшини можна пити як окремий напій, а можна додавати в чай. Відвар шипшини не тільки зміцнює імунітет, але й попереджає захворювання нирок.
Відвар з висушеної горобини. З висушеної горобини можна робити цілющий відвар. Одну столову ложку плодів горобини залити склянкою води і кип'ятити на маленькому вогні 10 хвилин. Настоювати не менше 3-4 годин. Дорослим і дітям, старшим 12 років, можна вживати по 50-100 мілілітрів тричі на день за півгодини до їди. Діти молодшого шкільного віку повинні пити цей відвар по 1-2 чайних ложки тричі на день. За цим же принципом можна готувати відвари шипшини, глоду, журавлини.
Корисно вживати відвари з медом (одну-дві чайні ложки на склянку відвару) тим дітям, які не мають алергії на мед. Але слід пам'ятати, що не можна додавати мед у гарячий відвар.
Калина. У свіжих ягодах калини є не тільки багато імуномодуляторів (вітаміни А, С, Р, групи В), але й антиоксидантів. Але особливо цінна калина тим, що містить натуральні червоні барвники, яких дуже «бояться» віруси. І не тільки віруси грипу, але й герпесу, і багато інших. Двадцять ягід калини свіжої перемолоти, розтерти з ложечкою меду і залити склянкою кип'яченої, але негарячої води. Дітям найкраще пити такий чай на ніч, бо калина не тільки зміцнює імунітет, але й покращує сон, заспокоює нервову систему.
Яблучний оцет. Цей хороший імуномодулятор ще й покращує пам'ять, слух і зір. Кілограм яблук потерти і змішати з літром кип'яченої води. Подрібнити туди 40 грамів чорного (українського) хліба, 10 грамів дріжджів харчових і додати склянку цукру. Усе це перемішати. Настоювати дев'ять днів. Процідити оцет через марлю і розлити в пляшки. Потім у склянку гарячої води додати столову ложку цього оцту, краплю йоду або розчину люголю і чайну ложку меду. Пити такий засіб можна невеликими порціями протягом дня (вранці, в обід і ввечері) не більше двох тижнів.
Риб'ячий жир. Підвищує імунітет. Дітям бажано приймати риб'ячий жир по 2-3 капсули на день. А якщо школяр любить свіже сало, то шматочок цього продукту кожен день не завадить, тому що сало — хороший імуностимулятор завдяки арахідоновій кислоті, яка в ньому міститься.
Одне іншому не заважає
Навіть успішно зміцнюючи імунітет народними і перевіреними часом засобами і методами, не можна забувати про щеплення. Існує чимало дуже серйозних (а часом і смертельних) захворювань, імунітет до яких можна отримати тільки після щеплення. На жаль, останнім часом багато молодих батьків відмовляються від вакцинації своїх дітей і тим самим ставлять під загрозу їхнє життя і здоров'я. Пам’ятайте, що запорукою здоров'я кожного малюка може стати і своєчасна вакцинація, і зміцнення імунітету народними методами. Це якраз той випадок, коли одне іншому не заважає.