Чому газовики пішли в люди

Чому газовики пішли в люди

До редакції звернулися одразу кілька читачів з однаковими запитаннями. Перед тим люди розповіли про несподівану для них ситуацію. У неділю до жителів різних населених пунктів почали приходити працівники «Полтавагазу» і пропонувати заключити договір про постачання газу. Пропонували в якості постачальника «Полтавагаз збут». Люди запитували, що трапилося, у зв’язку з чим газовики так активізувалися. І паралельно просили поради, з ким же заключати договір — із «Полтавагаз збутом», «Нафтогазом» чи іншою компанією.

Ми зв’язалися із представниками «Полтавагаз», нам пояснили, що працівники підприємства в рамках офіційної угоди із «Полтавагаз збутом» почали роботу з підписання договорів. Адже з 1 квітня «збут» відновлює постачання газу населенню, яке було тимчасово припинене. Нам наголосили, що неділя була офіційним робочим днем.

От і все. Все досить просто — почалася конкурентна боротьба за клієнта, адже запрацював ринок газу. Бізнес, у якому кожен буде використовувати наявні можливості, аби заробити грошей на продажу товару. У цьому випадку — газу.

Кому віддати перевагу? Такої поради ми дати не можемо. Адже, по-перше, це вже буде рекламою, по-друге, і це головне, не маємо достатньо інформації, щоб давати такі серйозні поради. Напевне, на цей момент ніхто ще цього не знає.

 

А як обрати найкращу цінову пропозицію?

На допомогу нам приходять кілька онлайн ресурсів, які оперативно оновлюють інформацію про постачальників. Наприклад, сайт «Газотека» або мобільний додаток «Енергетика онлайн» (у App Store та Google Play). До речі, «Газотека» дає можливість одразу ж залишити заявку на перехід до нового постачальника.

Що ще, окрім ціни, потрібно врахувати, шукаючи нового постачальника?

Важливо пам’ятати, що «Нафтогаз» у ролі «останньої надії» продає ресурс без додаткової націнки, однак зазвичай «Постачальник останньої надії» додає до стандартної ціни газу ще близько 20 % вартості. У майбутньому, коли постачання «останньої надії» буде покладено на нову компанію, споживачеві доведеться переплачувати за зволікання з пошуком нового постійного постачальника.

При виборі постачальника газу оцініть такі фактори:

  1. Як довго компанія працює на ринку (до нових варто придивитися уважніше).
  2. Фінансові результати і звітність компанії (повинні публікуватися на її офіційному сайті).
  3. Терміни та умови оплати за газ (вигідніше, щоб умови передбачали оплату за фактом поставки газу: наприкінці місяця — якщо обрано помісячний тариф, і з розбивкою платежів — при річному і сезонному тарифі). Передоплата — не найкращий варіант для споживача.
  4. Порядок взаємодії з клієнтами (наявність «гарячої» лінії, інших каналів комунікації, простота обслуговування, наявність декількох варіантів подачі заяви на приєднання тощо).

Нагадаємо, процедура приєднання до нового постачальника триває в середньому 3–5 днів, однак, відповідно до чинних нормативно-правових актів, компанія може розглядати подані документи до 20 днів.

Важливо знати: компанія може відмовити вам у приєднанні, якщо дізнається, що у вас є великі заборгованості за вже спожитий газ.

Також необхідно усвідомлювати, що наявність ліцензії на продаж газу ще не свідчить про надійність компанії-постачальника. Отримати цей документ зараз зовсім нескладно.

Так що звикайте, до вас ітимуть, вам писатимуть, слатимуть повідомлення через Інтернет. Ну й пам’ятайте про принцип торгівлі: «Клієнт завжди правий». Це — про вас. Більше конкретики читайте в іншому матеріалі номера.26 березня, 09:10 | Полтавщина | Редакційна
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації