Кому заважають контейнери?

Кому заважають контейнери?

У ніч з 31 березня на 1 квітня в Кобеляках запалали контейнери для збору пластику, скла і бляшанок.
Невідомі чи невідомий зловмисники підпалили відходи. Пластик згорів дощенту. Безумовно, металеві контейнери вціліли, але пошкоджень внаслідок дії високої температури зазнали. Тепер вони під дією корозії швидше вийдуть з ладу.

Власник контейнерів підприємець Руслан Будаков говорить:

— Я навіть не можу припустити, хто і навіщо це зробив. Я ж ні з ким не конкурую і справу нібито добру для міста роблю.

Щоправда, одна версія в Руслана є. На його думку, мова може йти таки про конкуренцію. Підприємець розповів, що дав ключі від контейнерів, що розташовані поряд із Кобеляцьким реабілітаційним центром для дітей, у народі — школа-інтернат, кільком місцевим жителям.

Руслан пояснив:

— Маючи ключі, люди самі розкривають контейнери, виймають звідти відходи і везуть мені на базу, де приймають вторсировину. Таким чином досягається взаємовигідний результат. Я — не їжджу по всьому місту від контейнера до контейнера, а люди здають мені сировину і отримують за це гроші. А в цьому випадку, можливо, хтось позаздрив тим, хто має ключі від контейнерів і чесно заробляє собі на життя. Адже в мене особисто, повторюся, конкурентів у цьому бізнесі немає.

Нагадуємо, що в Кобеляках проблема утилізації міських відходів є особливо актуальною, зважаючи на той факт, що вже кілька років відходи з населеного пункту вивозять і складують прямо в лісі. У той же час влада міста, а тепер — цілої громади, вперто ігнорує запровадження роздільного збору відходів. Між тим, лише цей метод може, для початку — частково, а з часом і повністю, вирішити проблему утилізації сміття. Адже шанси на те, що кобеляцькій владі дозволять створити легальний полігон для захоронення відходів, майже нульові. І навіть якщо раптом вони з’являться, то на облаштування подібного об’єкта доведеться витратити десятки, а можливо й сотні мільйонів гривень. Таких коштів у бюджеті громади, яку вважають найбіднішою в області, просто немає.

Між тим, у Кобеляках і досить успішний досвід роздільного збору відходів. Щоправда, це суто приватна ініціатива, без жодного сприяння з боку міської влади.

Ще в 2019 році місцевий підприємець Руслан Будаков власним коштом виготовив і встановив на вулицях Кобеляк кілька металевих контейнерів. У них — три відсіки: для роздільного збору скла, пластикових пляшок та металу. Протягом року Будаков встановив 19 контейнерів, У них зібрали, а потім відправили, увага (!!!), не на звалище, а на переробку, 270 кубометрів відходів. Безумовно — це мізер, у порівнянні із загальною кількість відходів, що накопичуються в Кобеляках протягом року.

Але якби таких контейнерів, комунальних чи приватних було сотні, а влада ще й організувала роздільний збір листя й гілок із подальшим збором цього непотребу у величезну компостну яму, то кількість відходів, котрі необхідно утилізувати, різко зменшилася б. Тим більше, що для облаштування об’єкту для компостування органіки не потрібно ні отримувати безліч дозволів та погоджень, ні витрачати десятки мільйонів гривень. А ті відходи, що залишатимуться, вже й відвозили б на полігон у Горішні Плавні чи в інше місце.

…Але поки що кобеляцька влада віддає перевагу накопичуванню сотень тисяч кубометрів легкозаймистих відходів у сосновому лісі.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


8 квітня, 16:06 | Кобеляки | Надзвичайне
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації