Пристрасті навколо сосен

Пристрасті навколо сосен
«Горітиме ваш ліс і наша хата!»

У невеличкому селі Прогрес, що на території Білицької громади, виник незвичайний конфлікт. Кілька місцевих жительок почали протестувати проти того, щоб лісники садили поряд з їх будинками сосни. За словами людей, вони бояться згоріти в лісовій пожежі.

Досить несподівано, нібито й хороша справа розпочалася з конфлікту. У останні роки, як правило, непорозуміння виникають або навколо землі, або під час вирубування лісів. Цього ж разу лісники на землях, які відносяться до Лісового фонду, почали планові роботи, якраз по висаджуванню молоденьких сосонок. І несподівано для себе зіткнулися із протестами жителів села Прогрес.

Місцева жителька, назвемо її Наталія, зажадала, аби лісники та найняті ними працівники негайно припинили роботи. І викликала на місце події старосту Петра Онищенка, правоохоронців і представників преси.

Переповідати всі нюанси аж надто «гарячої» дискусії, що виникла між лісниками і Наталією, напевне, не варто. Адже інколи лексика виходила надто далеко за межі дозволеного цензурою.

Аргументи Наталії були наступними:

  • у лісників немає необхідних документів;
  • сосни садять для того, аби їх продати на Новий рік;
  • майбутній ліс буде розташований надто близько до дворища жінки. І під час можливої лісової пожежі згорить і її будинок;
  • неподалік розташоване стихійне сміттєзвалище, котре регулярно загорається;
  • правила пожежної безпеки в лісі забороняють здійснювати насадження поряд із житловими будинками.

Щоправда, факту загальної законності дій працівників лісового господарства жінка не оспорювала. Вона вже перевірила, що роботи ведуться дійсно на землях Лісового фонду. Хоча й нагадала, що кілька років поспіль їх, ці землі, засівали житом.

Сторону лісництва представляв Олексій Лукачов, керівник кобеляцького підрозділу ДП «Полтавський лісгосп».

Він терпляче пояснював:

— Те, що жито сіяли незаконно, — це факт. По ньому складений протокол. Ми діємо згідно з державною програмою заліснення. Тут майже вісім гектарів. Ми отримали саджанці, отримали фінансування, щоб заплатити людям, які їх садитимуть. У Правилах пожежної безпеки в лісах України є виключний перелік об’єктів, які не можна розміщувати на відстані 50–100 метрів від краю лісу. Але житлових будинків у цьому переліку немає. Щодо можливої пожежі… Якби всі громадяни дотримувалися правил протипожежної безпеки, то лісові пожежі були б унікальним явищем. У даному випадку, ми обов’язково здійснимо всі необхідні заходи, між майбутнім лісом і ґрунтовою дорогою буде мінералізована смуга. Ми її регулярно очищатимемо від сухої рослинності. Так що все буде добре.

Також Олексій Лукачов розповів, що собівартість тисячі саджанці становить 620 гривень. Спочатку на гектарі висаджують 6700 рослинок. Через чотири-п’ять років насадження проріджують. Зрубані деревця дійсно можуть використовувати для продажу перед новорічними святами. Ще через кілька років видалені дерева використовують для потреб гірничорудних підприємств, у основному, як елементи закріплення породи в шахтах.

Роль своєрідного «мирового судді» в конфлікті між лісниками і місцевими жителями довелося взяти на себе місцевому старості Петру Онищенку. Він пообіцяв взяти під особистий контроль і добитися від керівництва Білицької громади виділення коштів і техніки для ліквідації стихійного сміттєзвалища поряд з лісом. Хоча й нагадав:

— А хто ж те звалище створив? Не біличани ж. І не кобелячани. Місцеві ж і везуть сміття прямо під ліс.

Врешті-решт, компромісу вдалося досягти.

 

У поточному році посадять майже 40 гектарів лісу

Доки поряд з майбутнім лісом «кипіли» пристрасті, на колишньому житньому полі «кипіла» робота. Кілька десятків жінок і чоловіків, не зважаючи ні на кого, жваво висаджували малесенькі саджанці сосонок.
Працівники охоче сфотографувалися. І похвалилися:

— Ми працюємо на посадці лісу кожного року. За день спокійно можемо висадити гектар. І це вручну за допомогою меча Колосова. А трактором, так і три гектари можна посадити. Приймається у нас 90 відсотків саджанців.

Олексій Лукачов розповів, що в цьому році на території, що знаходиться в користуванні Полтавського лісгоспу, закладуть десять гектарів нового соснового лісу. Ще 27,2 гектара буде висаджено в місцях, де проводилася вирубка аварійних чи горілих дерев. За його словами, дані роботи проводяться щорічно й інтенсивність насаджування нових лісів зростає.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


17 квітня, 10:08 | Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації