Через брак коштів на фінансування та малу кількість дітей на заклад чекає оптимізація.
16 квітня в Лівенському навчально-виховному комплексі відбулося засідання виїзної комісії депутатів Нехворощанської сільської ради. На зібранні присутні обговорили подальші перспективи навчального закладу, що об’єднує дев’ятирічну школу і дитсадок, інформує прес-служба сільради.
Заступниця голови громади Ольга Хоменко розповіла, що при закритті школи не вдасться залишити працювати дошкільний заклад. Оскільки його потрібно буде відкривати заново, а це потягне за собою фінансові витрати в межах 7–8 мільйонів. Зокрема, на проєктно-кошторисну документацію, роботи з реконструкції приміщення, санітарних та протипожежних вимог.
Посадовець пояснила, що зараз утримання дитячого садка, який відвідують 10 дітей, обходиться місцевому бюджету в 920 тисяч гривень на рік. Утримувати школу власними ресурсами не вдасться, так як місцевий бюджет просто не витримає такого фінансового навантаження. Крім того, НВК не відповідає новим санітарним і протипожежним вимогам, що призведе до його закриття.
Присутні депутати висловили свої думки стосовно вирішення цієї проблеми.
Віктор Сакевич згадував, як 10 років тому дитсадок відкривали, а тепер заклад перебуває «на порозі» закриття. Він заявив, що не варто було купувати сміттєвоз, а спрямувати кошти на дитсадок. Таким чином заклад ще б рік працював.
На думку Василя Білоконя, можна в Лівенському зробити початкову школу, розвантаживши Маячківську, а там нехай будуть лише старші класи.
Також, як варіант, депутат запропонував узяти кредит і вирощувати гусей чи корів — і буде прибуток.
Начальник відділу освіти Ірина Шерстюк зупинилася на тому, яку реконструкцію приміщень треба провести, щоб вони відповідали сучасним вимогам.
По-перше, це встановлення пандусів. По-друге, заміна внутрішньої електромережі, що не відповідає навантаженням. По-третє, придбати комп’ютерний клас. По-четверте, виконати приписи пожежних: обробити дерев’яні конструкції, обладнати пожежний гідрант. Далі — санітарні норми. Їдальня знаходиться в іншому приміщенні. У ній слід реконструювати опалення, поновити кухонне обладнання.
Голова комісії, директор Нехворощанської школи Тетяна Грицай, повідомила присутнім про не надто привабливі перспективи освіти в громаді загалом. Так, у зв’язку зі зменшенням дітей, через кілька років у ОТГ не залишиться одинадцятирічних шкіл, зостануться лише І-ІІ ступеню. Через три роки школярів із Маячки і Соколової Балки возитимуть у Нехворощу. Таку освітню реформу прийняла держава.
Голова Нехворощанської громади Віктор Дубович анонсував, що після зняття карантинних обмежень пропонує лівенчанам разом поїхати в Полтаву і послухати думку обласних посадовців щодо перспектив НВК.
Остаточно доля навчального закладу вирішуватиметься на сесії Нехворощанської сільської ради.