26 квітня голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та директор ТОВ «ТАТЛ ТЕХНОЛОДЖІ» Олексій Луганський підписали меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією та компанією.
Мета співпраці – створення єдиного інформаційного освітнього простору області шляхом впровадження інформаційно-комунікаційної системи «Єдина школа» для опорних шкіл, професійно-технічних закладів та інтернатів.
«Для нас освіта є пріоритетним напрямком, як ми й зазначали на презентації Стратегії розвитку Полтавщини до 2027 року. В межах цифровізації, зокрема й освітніх процесів, підписуємо цей меморандум. Головне – маємо підвищити ефективність навчання й управлінських процесів у закладах освіти, а також доступ усіх суб’єктів – учнів, батьків, вчителів – до інформації», – сказав Олег Синєгубов.
Заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко розповів, що напрямок цифровізації освіти є одним з основних у роботі Мінцифри, Міністерства освіти і науки України та облдержадміністрації.
«Завдяки такій взаємодії ми, по-перше, впроваджуємо в Полтавській області одну з вагомих частин проєкту «Paperless», ініційованого Мінцифрою. По-друге, надаємо можливість у часи пандемії закладам освіти проводити на єдиній, зрозумілій платформі дистанційне навчання», – зазначив Ігор Панченко.
Фінансовий директор ТОВ «ТАТЛ ТЕХНОЛОДЖІ», керівник проєкту «Єдина школа» Олексій Кошевець розповів присутнім про його концепцію.
«Цей проєкт пов’язаний не лише з цифровізацією самої школи, а й із багатьма іншими важливими факторами, серед яких безпека дітей, залучення батьків до освітнього процесу, полегшення роботи вчителів, проведення аналітичної роботи з використанням штучного інтелекту», – зауважив Олексій Кошевець.
Розповів, що наразі працюють над поєднанням електронних платформ школи й професійно-технічних закладів освіти. Завдяки цьому в дітей, які ще навчаються в школі, з’явиться можливість отримати інформацію про те, де їм здобувати подальші знання. У перспективі до проєкту долучаться роботодавці, які зможуть знаходити собі працівників безпосередньо серед вихованців професійно-технічних закладів.
Після підключення до проєкту заклади освіти отримають доступ до модулів, серед яких такі:
- «Електронний журнал» для педагогів;
- «Адміністрування» для керівників закладів освіти;
- «Дистанційне навчання» та «Тестування» для педагогів та учнів;
- «Електронний щоденник» для батьків;
- «Електронний щоденник» для учнів;
- «Аналітика та звітування» для закладу освіти та органів управління освітою.
«На першому етапі ми підписали меморандум і хочемо побачити ефективність системи в дії. Лише після позитивних результатів зможемо говорити про повне впровадження цієї програми в освітній процес», – наголосив Олег Синєгубов.