Вхід | Реєстрація

Китай підтримує вітчизняну чисту енергетику в прагненні захопити світовий ринок

Китай підтримує вітчизняну чисту енергетику в прагненні захопити світовий ринок

Китайська влада фінансово підтримує вітчизняні галузі чистої енергетики в прагненні домінувати на світовому ринку, змушуючи світ в його пошуках заміни викопному паливу залежати від Китаю. Китай є найбільшим у світі виробником вітрових турбін і сонячних панелей. В області сонячної енергетики він виробляє понад 70% матеріалів і деталей для сонячних панелей по всьому світу.

Але домінування Китаю в сонячній енергетиці було досягнуто завдяки значній державній підтримці. По суті це форма асиметричної конкуренції — конкуренція з приватним сектором коштом державних субсидій та адміністративного втручання. Проте це не заважає можливості перевірити та обрати готові комплекти сонячних електростанцій в Україні.

Комуністична партія Китаю спочатку підтримує велику промисловість субсидіями, а потім витісняє майже всіх конкурентів по всьому світу, роблячи весь світ залежним від ланцюжка постачання, контрольованих Комуністичною партією Китаю.

Пекін проводить заохочувальну політику субсидування сонячних фотоелектричних проєктів, підтримуючи 70-80% початкових інвестицій і дозволяючи кваліфікованим домогосподарствам використовувати або продавати вироблену енергію. У 2017 році на частку Китаю довелося майже 54% встановленої сонячної потужності в усьому світі, а витрати на субсидії досягли 100 млрд юанів.

Коли Китай в підсумку монополізує світовий ринок, він буде підвищувати ціни або використовувати цю владу, щоб змусити країни йти на політичні поступки. Після того як Китай затопив світовий ринок дешевими сонячними панелями в 2010-х роках, адміністрація Обами ввела антидемпінгове і антисубсидиційне мито на імпортні товари в 2012 і 2014 роках. Але було занадто пізно, щоб врятувати сонячну енергетику США, спустошену несправедливою торговою політикою китайського комуністичного режиму.

Роберт Аткінсон, президент Вашингтонського аналітичного центру, в одному з ефірів сказав що Китай є лідером в крадіжці іноземних чистих технологій, тиску на компанії, щоб вони передавали їх в Китай, коли вони не хочуть цього робити, і масовому субсидуванні менш інноваційних компаній в області чистих технологій в Китаї.

 

Порушення прав людини

Практика примусової праці в Західному регіоні Сіньцзян також кинула тінь на місцеву промисловість сонячних панелей. Майже половина світового постачання полікремнію - ключової сировини у виробництві сонячних панелей, видобувається в цьому регіоні.

Раніше в цьому році з'явилися повідомлення, що зв'язують китайські компанії з виробництва обладнання для сонячної енергетики з примусовою працею. У квітні агентство Bloomberg повідомило, що китайські компанії, такі як Daqo New Energy в Сіньцзяні, співпрацювали з китайською владою, щоб залучити етнічні мусульманські меншини Сіньцзяну. Це викликало побоювання, що дані програми стали частиною кампанії Пекіна з організації примусової праці в регіоні.

У Сіньцзяні Китайський режим тримає в ув'язненні більше мільйона уйгурів і представників інших мусульманських меншин в мережі таборів для інтернованих, де вони піддаються політичній ідеологічній обробці і примусовій праці.

Сенатори-республіканці, стурбовані повідомленнями про примусову працю, внесли законопроєкт, який забороняє використання федеральних коштів для покупки сонячних панелей, виготовлених або зібраних в Китаї.

Багато компаній сонячної енергетики покладаються на матеріали та робочу силу з китайської провінції Синьцзян, відомої примусовою працею. Яким чином такі дії та рішення впливають на ринок чистої енергії, ще тільки доведеться дізнатись.


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
23 травня 2021, 12:04 | Полтавщина | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації