У Кобеляцькій громаді, на місці будівництва автодороги Н-31 Дніпро — Решетилівка, співробітники науково‑дослідного центру «Рятівна археологічна служба» виявили унікальний артефакт, виготовлений близько двох тисяч років тому.
Знахідка два тисячоліття пролежала в землі, але й зараз вражає своєю досконалістю, повідомляє прес-служба Служби автомобільних доріг у Полтавській області.
Підвіску у вигляді жука-скарабея знайшли під час археологічних досліджень перед будівництвом дороги, поблизу Підгори. Це — перша такого типу знахідка сарматської доби.
Зі слів молодшого наукового співробітника «Рятівної археологічної служби» Богдана Сала, підвіска виготовлена з темно-синього єгипетського фаянсу. Вона являлася частиною намиста зі скляними пронизками. Жук-скарабей у релігії давнього Єгипту символізував бога сонця Хепрі.
Дехто з дослідників вважає, що амулети у вигляді скарабеїв не тільки носили за життя, їх клали в могилу для супроводу особи в потойбіччя, що символізувало відродження життя. Найчастіше вони трапляються в дитячих та жіночих похованнях.
— Це було парне дитяче поховання сарматських племен. Нас вразила деталізація, наскільки чітко прокреслені лінії давніми майстрами, їм вдалось прокреслити крила, деталі очей, — сказав дослідник.