Оголошено трьох переможців у конкурсі проекту пам’ятника Петлюрі у Полтаві

Оголошено трьох переможців у конкурсі проекту пам’ятника Петлюрі у Полтаві

У Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського відбулося друге засідання журі відкритого архітектурного конкурсу на спорудження в м. Полтава пам’ятника українському державному, військовому та політичному діячу Голові Директорії, Головному отаману військ Української Народної Республіки – Симону Петлюрі.

 «Конкурс було розпочато 20 січня цього року. На конкурс та публічне обговорення представлено 11 конкурсних проєктів. Проєкт за № 573197 був представлений у 4-х варіантах, пропонуючи, крім основної, ще три додаткові пропозиції щодо організації простору площі. Настав важливий момент – процедура закритого конкурсного засідання журі, визначення переможців конкурсу, власників трьох премій, а також конкурсного проєкту, який буде рекомендований до втілення. Я вітаю всіх із цією подією», – зауважила голова журі, заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

 Як зауважила головний архітектор області, заступник голови журі Ірина Особік, всі роботи були допущені до конкурсу й відповідали його вимогам. Вони є досить серйозними й сильними за скульптурними та архітектурними рішеннями.

«Друге засідання журі відкритого архітектурного конкурсу – подія важлива і знакова. Хочеться, щоб у Полтаві з’явився пам’ятник, який би слугував дороговказом для нащадків і був гідним постаті державного діяча Симона Петлюри», – сказав заступник голови журі, експерт із меморіалізації, художника Ростислава Лужецький,

 «Симон Петлюра – це та постать, якою б гордилося будь-яке місто світу. Встановлення пам’ятнику в Полтаві на його честь має колосальне значення для  нашого сьогодення і нащадків. Заповіти Симона Петлюри мають фундаментальну цінність для будівництва суверенної, соборної, сильної України. Радію душею і серцем, що нарешті полтавці дозріли в потребі вшанування свого генія»,  – сказав громадський і політичний діяч, голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, депутат Полтавської обласної ради VIII скликання, голова постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО Микола Кульчинський.

Засідання журі тривало в закритому режимі. Після обговорення за результатами загального голосування визначено переможців проєкту.

1 місце – одноголосно проєкт №573197, 2 місце – № 202177, 3 місце – №123123.  Переможці конкурсу отримають грошові винагороди. 1 премія – 40 тис грн, 2 премія – 20 тис грн, 3 премія – 10 тис грн.Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації