Такі ініціативи отримали найбільшу підтримку в екологічному конкурсі.
У понеділок, 7 червня, в Полтавській обласній раді відбулося засідання комісії, яка визначила переможців конкурсу екологічних громадських ініціатив.
Усього в цьому році жителі Полтавщини подали 121 проект, із них 11 допустили до конкурсу. Голосування за ініціативи тривало з 21 травня до 3 червня. За 13 днів проекти набрали майже 49 тисяч голосів. Це на 20 тисяч більше, ніж у минулому році. У середньому один проект отримав 441 голос підтримки.
Згідно з програмою Екологічні ініціативи Полтавщини, у 2021‑му загальна сума співфінансування з обласного бюджету становитиме 2 мільйони гривень. Зокрема, для проектів сільських та селищних територіальних громад передбачено спрямувати більше 656 тисяч гривень, для проєктів міських громад — близько 1,34 мільйона.
За інформацією прес-служби Полтавської облради, члени робочої групи ознайомилися зі сформованим рейтингом проєктів конкурсу та попередньо визначили по 7 проєктів‑переможців серед сільських та селищних рад, 27 проектів — серед міських рад. У разі неможливості реалізації якоїсь із ініціатив зі списку, переможцем конкурсу буде визнано наступний за рейтингом проєкт.
Також члени робочої групи заслухали пропозиції представників територіальних громад області щодо зміни механізму визначення проєктів‑переможців, розрахунку вагового коефіцієнта, збільшення суми фінансування конкурсу та рекомендували виконавчому апарату обласної ради врахувати їх у наступному році.
Третє і четверте місця
Нагадаємо, що цього року із п’яти громад, які функціонують на території колишніх Кобеляцького й Новосанжарського районів, участь у екологічному конкурсі взяли лише мешканці Нехворощанської ОТГ. До того ж, вони подали одразу три ініціативи: «Сучасна комфортна паркова зона для жителів села», «Екоторбина — чистого довкілля частина», «Модерний кабінет біології й екології».
У рейтингу семи найпідтримуваніших проєктів серед сільських ОТГ третє місце посіла ініціатива Лариси Поглазової «Модерний кабінет біології та екології» — створення наочно-дидактичного простору для вчителя та учнів Соколовобалківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів». Проект підтримали 949 чоловік.
Згідно задуму, за 100 000 гривень у навчальний заклад будуть придбані сучасні кабінети біології та екології. Їх оснастять: проектором, 5‑поверхневою комбінованою дошкою-екраном, лабораторним обладнанням.
Четверте місце — у проєкту «Екоторбина» авторства Наталії Рудь. Ініціатива сподобалась 924 жителям Полтавщини. У описі до проекту йдеться, що майже 100 000 гривень буде витрачено на закупівлю швейного обладнання для створення на території Нехворощанської громади осередку «апсайклінгу» (перетворення старих речей на нові).
Із допомогою швейної і вишивальної машинок, оверлоку, ниток для шиття й вишивання, ножиць і праски автор проекту буде перетворювати старий одяг на новенькі екоторбини із символікою громади. У такий спосіб має підвищитися екологічна свідомість мешканців громади, які замість пластикових пакетів використовуватимуть екоторбини.
На восьмій позиції проект «Сучасна комфортна паркова зона для жителів села Маячка». Відповідно до задуму автора Василя Маслея, у Маячці необхідно упорядкувати центральний парк. Ініціатива передбачає придбання зелених насаджень, озеленення та благоустрій території скверу. Усього проект коштує 100 000 гривень. Хоча 643 голоси не вистачило, аби ініціатива потрапила до семи щасливчиків, та вона ще має шанси. Раптом хтось відмовиться від свого задуму чи в бюджеті громади на його виконання банально не вистачить коштів.
Отож, як і в минулому році, кошти з екоконкурсу на реалізацію проектів отримають лише мешканці Нехворощанської громади.