Вхід | Реєстрація

Місячний календар садівника на червень

Місячний календар садівника на червень

Щоб виростити багатий і якісний урожай, потрібно вчасно проводити певні роботи.

Великий вплив на зростання і здоров’я городніх культур надає не тільки правильний догляд. Чимале значення має і фаза Місяця.

Виростити багатий і якісний урожай допоможуть своєчасно проведені роботи на городі і в саду. Які дні підходять, а які — ні, залежить від фаз супутника Землі.

10-го числа настане молодик. Із 11-го по 23-є нічне світило росте, 24-го буде повний Місяць, а з 25 по 30 червня місяць знову спадає.

9-11 червня. Ці дні взагалі не підходять для роботи в городі і саду.

12, 13 червня. Бажано посіяти насіння гірчиці, шпинату, кропу на зелень, листової петрушки, селери, салату, шпинату, щавлю, кропу, м’яти, огірків, кабачків, цвітної капусти. А також висадити розсаду капусти, томатів, перцю, баклажанів, малину, ожину, полуницю, виноград, однорічні, багаторічні квіти, троянди і декоративні чагарники. Крім того, замочити насіння. Ще потрібно пасинкувати томати, формувати батоги огірків, пікірувати сіянці. Слід внести в ґрунт органічні і мінеральні підгодівлі. Необхідно полити рослини і провести обробку ґрунту від підземних шкідників.

Розмножувати рослини діленням коренів і бульбоцибулин не варто. Не годиться використовувати отрутохімікати.

14, 15 червня. Дозволено орати і рихлити ґрунт, готувати грядки, обробляти рослини від хвороб і шкідників, рвати і виполювати бур’яни, проводити санітарну обрізку дерев — видаляти гілки, які загущують, косити траву.

Не варто займатися пророщуванням насіння, пересадкою, підгодівлею і поливом.

16, 17 червня. Можна висаджувати розсаду, декоративні чагарники і дерева, полуницю, однорічні квіти, сіяти гіркий перець, кріп, фенхель; пасинкувати томати, формувати батоги огірків у теплиці; проріджувати сходи, пікірувати сіянці; вносити мінеральні та органічні підгодівлі, поливати.

Не можна замочувати насіння.

Із 18 по 20 червня. Добре б посіяти середньопізню цвітну капусту, кольрабі, цибулю, салат, коріандр, шпинат, огірки, гірчицю; висадити розсаду, квіти, кущики троянд, суницю, виноград, малину; внести мінеральні добрива; полити; розпушити ґрунт.

Не належить прищеплювати і обробляти отрутохімікатами.

21, 22 червня. Можна висаджувати часник, цибулю-батун і шніт, розсаду, контейнерні дерева, чагарники, ожину, полуницю, малину, виноград, квіти, декоративні чагарники; сіяти насіння огірків, капусти кольрабі, пекінської, цвітної, петрушки листової, салату, шпинату, щавлю, селери. Слід рясно поливати і підживлювати органічною і мінеральною підгодівлею, а також рихлити ґрунт і прибирати слимаків.
Не можна обрізати і розмножувати рослини шляхом ділення коренів і бульбоцибулин.

23 червня. Дозволяється садити цибулю на перо, часник, картоплю, спаржу, гострий перець, квіти з довгим, кучерявим стеблом, плодові дерева; сіяти на насіння; пересаджувати рослини, боротися зі шкідниками і хворобами, перекопувати ґрунт, рихлити, підгортати, вкорінювати вуса суниці.

Вкрай небажано поливати, обрізати і пасинкувати.

24 червня. Повний Місяць абсолютно не підходить для робіт у городі і саду.

25, 26 червня. Можна садити картоплю, часник, цибульні, багаторічні і бульбоцибулинні квіти, плодові дерева і чагарники, суницю; замочувати насіння і пересаджувати овочеві рослини; вносити кореневі і позакореневі підгодівлі, виполювати бур’яни, обробляти від хвороб і шкідників; обрізати і пересаджувати виноград, проводити його карбування.

Не можна працювати з корінням рослин.

27, 28 червня. Покладається формувати кущі помідорів, батоги огірків, пасинкувати, прищипувати; рихлити сухий ґрунт, прополювати грядки, підгортати; обробляти від хвороб і шкідників, збирати насіння і насінники, обрізати дерева, скошувати газонну траву, прищипувати пагони дерев і чагарників, обрізати вуса в суниці, видаляти зайві пагони.

Не слід сіяти і садити, підживлювати і поливати.

29, 30 червня. Можна садити будь-які рослини, сіяти пізньостиглий шпинат, крес-салат, редис, салат, багаторічні овочеві культури, картоплю, розсаду, квіти, виноград, ожину, малину, полуницю, плодові дерева і ягідні чагарники; вкорінювати живці, в малих дозах вносити мінеральні та органічні добрива, помірно поливати.

Не можна обрізати і обробляти рослини хімпрепаратами.



Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
1. Sasha434 / 10 червня 2021, 21:55
Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
2. Sasha434 / 10 червня 2021, 21:56
Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації