Вхід | Реєстрація

Засуджених за радянським КПК довічників хочуть звільнити

Засуджених за радянським КПК довічників хочуть звільнити

У парламент укотре внесли проект, який має на меті створити механізм перегляду вироків для осіб, які були засуджені за радянським процесуальним законом. Йдеться про близько 100 осіб, які отримали пожиттєве покарання та досі його відбувають.

Тож у проекті № 5747 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України» пропонують запровадити дієвий, на думку автора, механізм перегляду справ «довічників».

Суть доволі проста — надати право на апеляційне оскарження особам, які у суді не визнали себе винуватими, але продовжують відбувати довічне покарання. Отримають таке право особи, засуджені за Кримінально-процесуальним кодексом 1961 року.

У разі якщо під час касаційного розгляду буде виявлено наявність неоднакового застосування судами кримінально-процесуального законодавства або Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, то справа може бути передана на розгляд Великої палати Верховного Суду.

Утім, проект має і більш прагматичну ціль. У пояснювальній записці йдеться, що утримання «довічників» у найближчому майбутньому стане більш затратним. Адже люди почнуть старіти та хворіти, а тому їхнє звільнення дозволить державі зекономити.


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
23 липня, 12:10 | Полтавщина | Цікаве
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації