Вхід | Реєстрація

Номінантами обласної премії стали двоє бутенківців

Номінантами обласної премії стали двоє бутенківців

Вікторія Малимон й Іван Шевель являються співавторами книги про ботанічний заказник «Драбинівка».
Минулої середи відбулося засідання журі з визначення номінантів Премії імені Олени Байрак. Відзнака заснована Полтавською обласною радою з метою сприяння «екологічним громадським ініціативам мешканців Полтавської області, розвитку екологічної освіти і виховання, підвищенню екологічної свідомості і культури населення».

Очолювали засідання журі голова облради Олександр Біленький та заступник Олексій Чепурко.
Як повідомила прес-служба обласної ради, члени комісії розглянули матеріали, подані на конкурс, та визначили переможців.

Згідно рішень журі, цьогорічними лауреатами Премії Полтавської обласної ради імені Олени Байрак стали шестеро конкурсантів. Серед переможців у номінації «Екологічний проєкт» «першу» премію отримав бутенківець Іван Шевель, педагог, краєзнавець, член Полтавської обласної організації українського товариства охорони природи. Номінант є ініціатором створення ботанічного заказника «Драбинівка», що знаходиться на території Білицької і Кобеляцької громад.

Донька та колега Івана Шевеля, Вікторія Малимон, стала номінантом третьої премії в категорії «Екологічна освіта та виховання». Вікторія Малимон працює учителем біології і екології опорного закладу «Бутенківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів».

У 2006 році вийшла книга «Ботанічний заказник «Драбинівка» під редакцією професора Оксани Байрак. У роботі описується флора і фауна заказника місцевого значення. Співавторами книги стали Вікторія Малимон й Іван Шевель.

Також за їхньої участі в червні цього року світ побачило розширене видання «Драбинівка».

Бутенківські науковці проклали на території ботанічного заказника екологічну стежку. Тут діє екологічно просвітницький туристичний маршрут з 10 зупинками протяжністю 5 кілометрів.

Урочисте нагородження лауреатів обласної премії відбудеться 6 серпня в Полтавському краєзнавчому музеї.

Для довідки. Олена Байрак (1957–2018) — науковець, доктор біологічних наук, професор, член Ради ботанічних садів і дендропарків України. Автор більше 300 наукових та 50 навчально-методичних публікацій, у тому числі 15 монографій.

Олена Байрак займалася охороною довкілля, розвитком заповідної справи, екологічної освіти і виховання співвітчизників. За її участі у Полтавській області створено понад 150 природно-заповідних об’єктів. Також науковець є автором слів та музики більш як 50 пісень про природу.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації