Учені вивчають метеорит, який може дати пояснення походженню життя на Землі. Метеорит впав на території Британії в лютому цього року.
Як повідомляє прес-служба Імперського коледжу Лондона, попередні дослідження показали, що космічний камінь датується епохою формування Сонячної системи, що відбувалося близько 4,5 мільярда років тому.
Метеорит отримав назву Уінчкомб (Winchcombe) за місцем в Англії, де він був виявлений. Він є рідкісним типом метеоритів, які відомі як вуглецевий хондрит. Усередині космічного каменю є вода і органічні речовини, а хімічний склад близький до складу первинної речовини Сонячної системи.
«Органічні молекули в камені старші, ніж сама Земля, і подібні молекули були на ранній планеті до появи життя. Вони можуть представляти перші хімічні кроки до життя в ранній Сонячній системі і можуть мати решту складових із «рецепта життя», — розповів професор, астробіолог Марк Сфатон.
Доктор Куїні Чан з Лондонського університету додала, що, вивчаючи метеорит, можна дивитися в минуле:
— Ми дивимося з його допомогою назад, у минуле, на інгредієнти, які були присутні при народженні Сонячної системи, і дізнаємося механізми, відповідно до яких відбувалося злипання цих інгредієнтів з формуванням зародків майбутніх планет.