Відтепер медики проводитимуть реабілітаційне лікування хворих.
18 серпня пресслужба Новосанжарської центральної лікарні на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук повідомила, що медичний заклад підписав договір із Національною службою здоров’я України. Відповідно до нього медики надаватимуть послуги з медичної реабілітації дорослих та дітей від 3-х років, які мають ураження нервової системи (пакет послуг №27). Відповідні зміни внесені до ліцензії на медичну практику.
Нагадаємо, що в червні цього року Новосанжарська центральна лікарня оголосила тендер на закупівлю реабілітаційного обладнання вартістю 410 000 гривень. 2 липня відбувся аукціон із визначення підрядника, який поставить у медичний заклад вказане в переліку обладнання. Серед двох претендентів нижчу ціну, 383 177 гривень, запропонувало полтавське товариство «ТОВ «НОРМА-ТРЕЙД».
Наразі підрядник поставив у заклад все реабілітаційне обладнання.
Зокрема,
- реабілітаційний комплекс,
- тренажер універсальний (стіл реабілітаційний),
- бруси з перешкодою,
- стіл-вертикалізатор з регулюванням висоти з електричним приводом,
- тренажери ротаційні комбіновані,
- тренажер-лабіринт для відновлення моторики рук,
- пересувний модуль для ходьби «Крокуючий підвіс»,
- кушетка терапевтична (односекційний широкий стіл для вправ Бобата-Войта),
- платформа балансувальна,
- набір столових приборів та обмежувач для тарілки,
- пристосування для підняття і опускання ніг,
- спеціальна обробна дошка,
- ортопедичні валики під коліна та під литку ортопедичний.
У медзакладі зазначили, що обладнання призначене для надання реабілітаційних послуг пацієнтам різного віку із захворюваннями нервової системи, хворим на неврити, параліч.
Реабілітаційне відділення діє на базі фізіотерапевтичного. Реабілітаційні послуги надаються жителям Новосанжарщини і сусідніх громад. Також у неврологічному відділенні виділено 5 ліжок для надання медичної реабілітаційної допомоги та обладнана зала реабілітації.
Медичні послуги в реабілітаційному відділенні надають лікар-фізіотерапевт та лікар з лікувальної фізкультури. Обидва спеціалісти пройшли навчання у Дніпровському державному медичному університеті та отримали відповідні спеціальності. П’ять медичних сестер навчалися на базі Полтавського коледжу, де отримали спеціальності помічника фізичного терапевта та ерготерапевта. Також у відділенні працюють два спеціаліста з фізичної реабілітації та два помічники ерготерапевта.
Реабілітаційне лікування надаватиметься на безкоштовній основі, так як за кожен пролікований випадок лікарня отримуватиме кошти від НСЗУ.
У пресслужбі наголосили, що оскільки реабілітаційне лікування являється плановим, то пацієнту необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря чи вузького спеціаліста поліклініки.
Із кожним пацієнтом працюватиме бригада медиків, яка складатиметься із реабілітолога, ерготерапевта, невропатолога, психолога і масажиста. Лікування проходитиме на сучасному обладнанні за індивідуальною програмою.