Вхід | Реєстрація

Військові Полтавщини боролися з повітряними «екстремистами»

Фахова підготовка військовослужбовців та готовність до виконання завдань бойового чергування радіотехнічною бригадою полковника Сергія Ковалевського була перевірена цими днями у ході тактичних навчань.
Головними завданнями заходу стало відпрацювання елементів взаємодії між підрозділами частини у ході ведення радіолокаційної розвідки у складних умовах повітряної та наземної обстановки та попередженню порушення повітряного простору України. Легенда навчань передбачала здійснення заходів протидії «сепаратистським угрупуванням», які мали намір створити нестабільну соціально-економічну ситуацію у визначених регіонах та порушити цілісність та суверенітет держави. При цьому «екстремісти» значну частину своїх планів покладали на використання повітряних перевезень зброї та «бойовиків» з метою здійснення протизаконних дій. Тому першочерговим завданням воїнів-локаторників стало своєчасне виявлення та попередження несанкціонованих вильотів та протидія намірам умовного супротивника.
Активну участь у виконанні поставлених завдань прийняв і особовий склад окремої радіолокаційної роти, що дислокується на Полтавщині, і якою командує майор Сергій Симітко. І хоча його підлеглі вже мають досвід подібних навчань, усі пункти плану підготовки та практичних дій були відпрацьовані чітко та у повному обсязі. Тим більше, що перевірка вишколу обслуг проходила безпосередньо у ході несення підрозділом постійного бойового чергування. Тому про спрощення та умовності навіть і не йшлося.
У ході першого етапу воїни-локаторники провели тренування з приведення чергових сил у різні ступіні бойової готовності, організації охорони та оборони військових об’єктів, готовності до ліквідації наслідків радіаційного та хімічного ураження і, як головний елемент, — дії бойових обслуг під час виникнення загрози здійснення терористичного акту з використанням літальних апаратів.
Друга, практична, частина навчань передбачала ведення повітряної розвідки та видачу відповідної інформації щодо протидії порушенням повітряного простору держави. При цьому завдання ускладнювались шляхом отримання команд про зміну обстановки, ввідних щодо метеорологічних та інших умов. Але чергова зміна під керівництвом майора Сергія Симітка діяла чітко, оперативно та професійно. «Повітряний порушник» був своєчасно виявлений та локалізований за відпрацьованою схемою взаємодії наземних та повітряних підрозділів ЗС України. 
На заключному етапі були перевірені дії обслуг при виникненні надзвичайних ситуацій на вибухонебезпечних об’єктах, що також є важливою складовою підтримання боєздатності частин та підрозділів бригади. Вправні та умілі дії особового складу окремої радіолокаційної роти отримали схвальні відгуки командування усіх рівнів. Серед кращих були визначені старший лейтенант Олександр Рудик, старший прапорщик Андрій Слащов, старший сержант служби за контрактом Людмила Шейн та солдат контрактної служби Олександр Дихтярь. А результати тактичних навчань поповнили досвід особового складу підрозділу та підтвердили його готовність до виконання бойових завдань за будь-яких умов.

Автор: Володимир ЛАЗАРЄВ, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина |
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації