За інформацію, яку отримує редакція, поки що мова йде про освіту. Звільнити можуть одразу кількох керівників міських освітніх закладів.
Спочатку інформація про майбутні звільнення керівників міських шкіл та дитсадків надійшла до нас із так званих інсайдерських джерел. Простіше кажучи, про це почали повідомляти вчителі й вихователі дитсадків. Вони висловлювали занепокоєння і незадоволення можливими кадровими «чистками» в освіті. За словами людей, усі керівники, яких буцімто прагнуть звільнити, цілком справляються зі своїми службовими обов’язками.
Потім цю інформацію нам підтвердили і кілька депутатів міськради з числа тих, хто «не ліг» цілком і повністю під міського голову, отже, не втратив здатність приймати рішення самостійно.
Отже, кого нібито збираються «попросити» із посади. Нам назвали три прізвища — завідуюча дитсадком «Золотий півник» Любов Старостіна і директори обох міських шкіл — Світлана Ніколенко та Яків Постольник.
Слово «попросити» вжито невипадково. Адже з обома директорами середніх навчальних закладів діють контракти на шість років. Вони заключені ще в період, коли подібні питання вирішували депутати райради. Щоправда, потрібно уточнити, що районної ради, як установи, вже немає в природі. А міські депутати за підписання контрактів з директорами шкіл не голосували. З іншого боку, на сесіях не розглядали питання і щодо підписання нових угод із «старими» чи новими керівниками навчальних закладів. Отже, апріорі, раніше підписані контракти діють.
У завідуючих дошкільними навчальними закладами такої форми трудових договорів, як контракт, не було.
Та повернемося до реалій. Кілька днів тому керівники навчальних закладів побували в кабінеті міського голови Олександра Копельця. І він їм нібито запропонував написати заяви за власним бажанням і піти з посади добровільно. У принципі, це ледве не єдиний спосіб звільнити неугодних керівників. Адже, попри всю недолугість українського законодавства та відсутність правової держави, звільнити з роботи посадовця в будь-якій державній чи комунальній установі досить важко. Майже у 90 відсотків випадків люди, яких звільняють попри їх бажання, потім з легкістю поновлюються на роботі через суд. І їм навіть виплачують заробітну плату за період тимчасового безробіття.
Для того, аби прояснити ситуацію з кадровим питання на кобеляцькій педагогічній ниві, редакція зв’язалася із вищезгаданими керівниками.
Одразу потрібно відзначити, що педагоги, в силу специфіки професії, є людьми дуже делікатними. Навіть боязкими. Тому слова під час телефонних розмов керівники шкіл та Любов Старостіна добирали дуже ретельно. У одному вони були єдині — факт розмови з Копельцем у його кабінеті місце мав.
Більше того, Любов Старостіна підтвердила, що таки написала заяву про звільнення із роботи за власним бажанням. Чіткого пояснення такого свого вчинку Любов Михайлівна надати не змогла. Лише зазначила, що має бажання і сподівання й надалі працювати в дитсадку, нехай і на іншій посаді.
Світлана Ніколенко не підтвердила, що мова йшла про її звільнення з посади директора школи. Вона дипломатично пояснила, що говорили про можливе вивільнення її заступника, яка досягла пенсійного віку. Водночас, керівник запевнила, що має намір керувати навчальним закладом і надалі.
Яків Постольник теж наголосив, що не планує йти з посади директора школи добровільно. Йому, за його словами, залишилося допрацювати до пенсії лише два роки. А підстав звільнятися немає. Тим більше, що контракт із ним є діючим. Також Яків Григорович повідомив, що з кулуарів міської ради йому запропонували готуватися до звіту перед членами виконкому. Але яким і коли буде цей звіт, директор не знає.
Що ж, ситуація, коли Олександр Олександрович вирішив змінити керівні кадри в освіті, виглядає досить ймовірною. І, можливо, не лише в освіті.
Земля в громаді вже розподілена, депутати у своїй більшості «приручені», можна й у кадрову революцію побавитися.