Щорічно, влітку, на День Млина, в Кобеляки приїжджають ті, хто відпочивав біля млинів у часи своєї молодості, ті, хто вболіває за екологічну чистоту природи рідного краю. Бажаними на святі є й інші земляки, праця і творчість яких прославляють Кобеляччину.
Ініціатором заснування цього свята став Борис Попруга, перший міський голова Кобеляк у часи Незалежної України.
28 серпня, о 13:00, у одинадцяте зібралися земляки-кобелячани. З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Олександр Копелець. За ним виступили Борис Попруга, Івана Магда, Анатолій Хоменко, Надія Радченко, Віктор Мальцев, Тетяна Чешко та інші.
Як і раніше, наварили смачної юшки, шурпи, каші. Пригощали всіх присутніх на святі.
Спілкувалися, співали пісень, читали вірші, танцювали, фотографувалися, купалися в річці. На Святі Млина можна було почути цікаві спогади про різних людей.
У перші роки відзначення Дня Млина Борис Попруга брав усі організаційні і фінансові проблеми щодо проведення свята виключно на себе. Згодом до цієї справи долучилися інші, а в останні роки дієвою є підтримка міського голови Олександра Копельця.
Борис Попруга є автором книги «Дорогою життя». Усього ж за неповні одинадцять років вийшло у різних видавництвах 105 книг наших земляків, авторами яких стали Олена Лашко, Валентин Голяник, Олександра Казанко, Марина Хорольська, Ольга Дейнека, Григорій Потетій, Любов Варич, Юрій Ємельянов, Іван Пасько, Іван Магда, Леонід Митько, Микола Призов, Віталій Чепіжний, Василь Педан, Наталія Кушнір, Михайло Лисак, Людмила Усенко, Михайло Задорожній, Валентина Наріжна, Олександр Черкаський, Віталій Глінський, Віктор Шишацький, Юлія Зірка, Іван Ярещенко та інші. Є про що розповісти наступним поколінням.
Надзвичайно цікавою була концертна програма. Вокальний ансамбль Кобеляцького Центру культури виконав «Вітальну». Потім виступав аматорський хор «Ветеран», солістка Альона Ткаченко, вокальний ансамбль «Веселі молодички». Чудово грав на баяні учасник фольклорного колективу «Ворскла» Володимир Заїка.
Колись тут, на Рибалках, на старому млині, відбувалося фізичне і духовне зростання молоді 60‑х років, тут виховувалися риси чесності, благородства, вірності у дружбі.
Кобеляцька земля виплекала на своїх просторах у ласкавих водах Ворскли не одне покоління талановитих, щедрих душею людей, справжній інтелектуальний і духовних скарб нації.
Зокрема, Почесний громадянин, Заслужений енергетик України, автор книги «Я люблю тебя жизнь» Іван Магда, майстер спорту, чемпіон світу Георгій Прокопенко, майстер спорту з греко-римської боротьби Костянтин Кот. Млин — це золоте дитинство Віктора Мальцева, футболіста, колишнього директора Київської дитячо-юнацької спортивної школи.
Майбутнє потребує мудрих, умілих, дбайливих, людяних. Тому кожен має відбудовувати храм своєї душі.
Сюди, в Кобеляки, цієї пори, на День Млина, їдуть тепер їхні діти, онуки, друзі, які діляться з кобелячанами радістю від зустрічі з малою Батьківщиною і далекою юністю. Тут можна зустріти художників, військових, музикантів, поетів, журналістів, науковців, спортсменів, які приїжджають із ближніх і далеких країв.
День Млина, а ще його називають День Ворскли, День земляків і надалі буде багатолюдним, веселим. Бо збираються тут розумні, мудрі люди, які люблять свій край, примножують творчі скарбниці Батьківщини, дбають про збереження екологічної чистоти рідної природи.