Напевне, у зв’язку з цим депутати дозволили «Водоканалу Плюс» взяти нові боргові зобов’язання.
У ході останньої за ліком сесії Кобеляцької міськради Олександр Копелець запропонував депутатам проголосувати за те, щоб надати дозвіл міським комунальникам взяти кредит у «Полтава-банк» на суму два мільйони 262 тисячі гривень. За ці гроші планують придбати чи то бульдозер, чи то автобуси. Що саме — прозвучало, як завжди, нерозбірливо. Більш чітке формулювання, швидше за все, запишуть уже в протоколі сесії.
Пропонуючи депутатам дати «добро» за отримання комунальниками кредиту, міський голова зазначив, що попередній, взятий у 2019 році в тому ж «Полтава-банку», «Водоканал Плюс»! нібито вже погасив.
Окрім того, Олександр Копелець сказав, що «Водоканал Плюс» успішно працює, не має боргів, у тому числі і по податках.
Олександр Олександрович підкреслив:
— Ну, може якісь мєлочі по ПДВ. Можете перевірити.
Депутати дружно проголосували. Звичайно ж, перевіряти правдивість слів міського голови про те, що комунальники живуть без боргів, ніхто не став.
Але ми скористалися пропозицією Олександра Олександровича і перевірили, чи каже він правду, чи збрехав. Інформацію про банківський кредит «Водоканалу» редакція, звичайно ж, отримати не змогла. Банківська таємниця, господарська діяльність, гроші небюджетні та інші перепони фактично унеможливлюють отримання офіційної інформації легальним способом.
А ось інформація про стан заборгованості кобеляцького комунального підприємства «Водоканал Плюс» постійно є у відкритому доступі.
Так от, станом на 1 серпня поточного року податковий борг за «Водоканалом» залишався. Сума — 258 тисяч 424 гривні. Із них лише 128 гривень комунальники винні місцевому бюджету. Усе інше — борг перед бюджетом державним.
Що ж, можливо, 258 тисяч — це й «мєлочь». Але борг же таки є. Хтось знову збрехав.
Хоча, заради справедливості, потрібно відзначити, що борг «Водоканалу Плюс» десь із травня поточного року почав стрімко зменшуватися.
Якщо «на піку», конкретніше, 1 квітня 2021 року, «водоканалівці» мали борг у сумі більше мільйона гривень, то вересневі 258 тисяч — це таки в п’ять разів менше.
Яким чином було досягнуте подібне покращення фінансового стану підприємств, наразі не відомо. Швидше за все, борги «Водоканалу» почали гасити грошима з міського бюджету. Адже після створення громади, він, міський бюджет, суттєво збільшився.