Вхід | Реєстрація

За час пандемії захворюваність на туберкульоз на Полтавщині знизилася вдвічі

За час пандемії захворюваність на туберкульоз на Полтавщині знизилася вдвічі

За перші шість місяців поточного року в області захворюваність на всі форми туберкульозу порівняно з аналогічним періодом 2020-го зменшилася на 19,6% і становить 16,4 на 100 тисяч населення.

Про це 28 вересня на засіданні обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності повідомив директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» Володимир Печериця.

– За час пандемії захворюваність на туберкульоз знизилася вдвічі. Показники щокварталу зменшуються. Через ковід ми вже 1,5 року користуємося масками, дотримуємося правил інфекційного контролю, обмежили пересування, це позначилося на поширенні туберкульозу. Динаміка позитивна й щодо поєднаних інфекцій туберкульозу й ВІЛ. Завдяки налагодженій співпраці з Центром СНІДу й кабінетами «Довіра» є позитивні показники, – зазначив Володимир Печериця.

Смертність від усіх форм туберкульозу в регіоні зменшилась і становить 4,5 випадка на 100 тисяч населення проти 7 торік. Із початку року в області виявлені 26 випадків поєднаних інфекцій туберкульозу й ВІЛ. Це на 4 менше, ніж за аналогічний період 2020-го. Серед дітей такої поєднаної патології не виявлено.

За словами Володимира Печериці, 99,1 % хворих на туберкульоз в області були протестовані на ВІЛ. Тестування відбувається як у стаціонарних, амбулаторних відділеннях, так і в центрах ПМСД та кабінетах «Довіра». Перебоїв із тестами немає. За пів року понад 95% хворим своєчасно призначили антиретровірусну терапію. 

Володимир Печериця наголосив, що в умовах децентралізації потрібно активізувати співпрацю з громадами.

В.о. директора КП «Обласний центр профілактики ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» Світлана Нестеренко поінформувала, що добровільне тестування на ВІЛ вагітних на Полтавщині становить 99,5%. Забезпечення атиретровірусним лікуванням жінок – 100%, як і народжених ВІЛ-позитивними матерями дітей антиретровірусною профілактикою, адаптованими сумішами для вигодовування. 

Вона поінформувала, що нині на Полтавщині оціночна кількість людей, які живуть із ВІЛ, – 4900. Знають про свій статус і перебувають на диспансерному обліку 3769 осіб, із них 3052 людини отримують антиретровірусну терапію.


Автор: пресслужба Полтавської ОДА


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
29 вересня 2021, 10:24 | Полтавщина | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації