Вхід | Реєстрація

«Зелені» класи, ресурсні кімнати та лабораторії інтерактивного навчання

«Зелені» класи, ресурсні кімнати та лабораторії інтерактивного навчання

Такі проекти подали юні мешканці Кобеляччини і Новосанжарщини.

20 вересня розпочався прийом проектів на конкурс «Шкільний бюджет участі Полтавської області». У рамках конкурсу учні загальноосвітніх навчальних закладів Полтавщини віком від 14 до 18 років можуть подавати проєкти, спрямовані на покращення ефективності навчального процесу.

Згідно положення, мешканець Полтавської області, якому виповнилося 14 років, може проголосувати шляхом авторизації особи за допомогою системи «BankID», електронного цифрового підпису, «MobileID» або через термінали ПриватБанку не більше, ніж за три проєкти шкільного громадського бюджету.

Цього року засновник конкурсу Полтавська обласна рада виділила на втілення ідей школярів 6 000 000 гривень. Фінансування проєктів передбачається за рахунок коштів обласного бюджету (до 50 % від очікуваної вартості проєкту) та бюджетів місцевих рад.

Тематика проектів:

  • благоустрій пришкільної території,
  • осучаснення шкільних їдалень, спортзалів, роздягалень, актових залів,
  • поліпшення матеріально-технічного оснащення,
  • безпечні та комфортні умови,
  • топ інновацій,
  • створення зон відпочинку на пришкільних територіях та в приміщеннях.

Прийом проектів на конкурс триватиме до 20 жовтня. Конкурсна комісія розглядатиме подані ідеї до 27‑го числа. Голосування проходитиме з 30 жовтня по 11 листопада. До завершення осені громадськості мають повідомити цьогорічних переможців.

На ранок 12 жовтня від мешканців Кобеляччини і Новосанжарщини надійшло 7 проєктів.

 

У Шенгурах виховуватимуть волейболістів

Тетяна Шевченко вважає, що в Шенгурівській школі необхідно облаштувати волейбольний майданчик. На думку авторки, застарілий майданчик не дає змоги займатися спортом та готуватися до змагань. Відсутні комфортні умови для проведення уроків фізкультури на свіжому повітрі.

Її проєкт під назвою «ENERGY BALL» передбачає створення волейбольного майданчика зі штучним покриттям площею 220 квадратних метрів. Територія буде огороджена бордюрами. Перед влаштуванням покриття необхідно буде провести підготовчі будівельні роботи. Загалом на втілення ідеї потрібні 200 000 гривень.

Порядковий номер проекту — 1.

 

Сучасній школі — сучасну комп’ютерну техніку

Так називається проєкт Валентини Сімяник із Придніпрянського. Дівчина вказує на те, що Придніпрянська школа потребує оновленого кабінету інформатики, так як навчальний заклад обмежений у використанні комп’ютерної техніки в освітньому процесі.

Валентина хоче, аби для 106 учнів Придніпрянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було створене сучасне інтерактивне освітнє середовище. А 17 педагогів матимуть можливість проводити уроки та виховні заходи з комп’ютерною підтримкою, використовувати клас для методичної роботи.

Майже 200 000 гривень авторка планує витратити на придбання 10 комплектів ПК моноблоків, клавіатур і мишок, інтерактивного комплексу (мультимедійна дошка і проектор), документ-камери і двох планшетів. Номер проекту — 2.

 

Інтерактивні дошки для історії й хімії

Якщо проєкт Анастасії Калакуцької здобуде підтримку і набере достатню кількість голосів, то в Кобеляцькому ліцеї № 1 з’явиться «Лабораторія інтерактивного навчання».

Відповідно до опису проекту, інтерактивне та мультимедійне обладнання встановлять у комп’ютерному класі, кабінетах хімії й історії.

Ідея полягає у використанні інноваційних методів навчання. У описі школярка наголошує, що інтерактивні дошки мають великий потенціал, як інструмент для вдосконалення педагогічної практики в класі, та покращують досягнення учнів.

200 000 гривень авторка використає на закупку трьох інтерактивних дошок, чотирьох проекторів, чотирьох ноутбуків, двох саундбарів (пристроїв для відтворення звуків) і ламінатора. Номер проєкту — 5.

 

«Ресурсна кімната — крок до успіху»

Учасниця конкурсу та автор ідеї Анастасія Білокінь виступає за створення інклюзивно-ресурсного простору для зручного та якісно-результативного навчання, що базується на індивідуальному підході та усуненні труднощів у навчанні і соціалізації дітей з особливими освітніми потребами.

У опорному закладі «Білицька загальноосвітня школа» та його філіях налічується 10 дітей з особливими освітніми потребами. Тому виникла необхідність облаштувати ресурсну кімнату для корекційно-розвиткових занять з цими дітками. Також у кімнаті проводитимуться заняття з іншими учнями навчального закладу та філій.

Отож, Настя бажає створити комфортні умови для навчання й розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Для придбання обладнання необхідно 178 200 гривень. Номер проєкту — 8.

 

«Green class» від Дарії Бабич

За ініціативи Даші, у Бутенківській школі можуть облаштувати «Зелений клас».

Проєкт передбачає створення «зеленого класу» на території подвір’я навчального закладу для проведення уроків на відкритому повітрі. Бесідка буде також задовольняти потреби в проведенні різного роду екологічних заходів, зустрічей гостей. Біля «зеленого класу» планується висадити зелені насадження.

Установка «зеленого» класу, закупка 10 комплектів вуличних меблів, благоустрій території зеленими насадженнями коштуватиме 200 000 гривень.
Проєкт знаходиться під 9‑м номером.

 

«Четвертій» школі потрібна огорожа

Проєкт без вказання авторства має на меті встановлення металевої огорожі навколо Білицької школи № 4. Це стане кроком до безпеки учнів.
Паркан забезпечить безпеку учнів під час навчального процесу та надасть привабливий естетичний вигляд школі. Вартість робіт — 185 000 гривень. Номер проекту — 19.

 

Драбинівській ЗОШ потрібні нові ПК

І не просто персональні комп’ютери, а «Комп’ютерний клас нового покоління». Таку ідею подав на розгляд Богдан Поп.

Він зазначив, що в Драбинівському НВК є два комп’ютерні класи, у одному працює 6 комп’ютерів, а в іншому всі ПК — морально застарілі. У обох кабінетах є підключення до Інтернету. Для проведення уроків інформатики 6 нових працюючих ПК дуже замало. Відбувається скупчення учнів за одним комп’ютером.
Тому слід за 200 000 гривень закупити 10 ноутбуків. Проєкт знаходиться під номером 15.

Оскільки до закінчення терміну подачі проектів залишається ще кілька днів, їх кількість може зрости. Та вже зараз можна ознайомитися з поданими і визначитися, кого з авторів варто підтримати.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
1. alist / 21 жовтня, 20:28
Магазин все по 200 000?
Особисто мені сподобалась ідея «Green class» від Дарії Бабич. Єдине але,...в проекті невистачає мангальчика.
Ідея втановити огорожу навкруги школи, також цікава, навіть нерозумію, як ми свого часу вчились без суцільних огорож навкруг шкіл? Напевно наявність паркана, посилює розумові здібності дітей. Так може логічно продовжимо ідею - поцепимо колючу проволоку, підключимо струм до огорожі (все продумано, вона ж металева!) і запустимо вовкодавів! Потік нобелівськіх лауреатів гарантований! А якщо ще вишки поставити з кулеметами....!!!!!
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації