Вхід | Реєстрація

За останні три роки у Полтаві стало чистіше?

За останні три роки у Полтаві стало чистіше?
З роботою КАТП-1628 щодо забезпечення належного санітарного стану Полтави присутніх ознайомив начальник підприємства Григорій Свириденко. За 2009 рік зібрано, перевезено та захоронено на міському звалищі 483 800 кубічних метрів відходів. Договорів на вивезення уклали 14679 (було 8665), у 2010 році КАТП-1628 планує укласти їх із населенням приватного сектору на 100% (зараз – 64%).
Перехід на контейнерну систему збирання побутових відходів підтвердив правильність цього рішення. Щоб викинути сміття людям тепер не треба рано вставати або робити це у робочий час. Нині у місті 1887 євроконтейнерів, 895 звичайних, перевезення відходів здійснюється планово-регулярно за 15-ма маршрутними графіками. У 2010 році передбачено збільшити річні обсяги вивезення твердих побутових відходів на 18-20%.
Для недопущення збитків стратегія підприємства була спрямована на максимальне зменшення собівартості послуг. Здійснено низку заходів з оптимізації штату, економії газу, електроенергії, пально-мастильних матеріалів. Так, завдяки реконструкції системи опалення споживання газу зменшилося у 6 разів, а це понад 300 тисяч гривень.
Міський голова Андрій Матковський, підсумовуючи тему, наголосив: за останні три роки у Полтаві стало значно чистіше, в десятки разів зменшилася кількість несанкціонованих звалищ. Нововведення у збиранні сміття, ініційовані владою, потроху привчили людей до зручності. Міський голова пообіцяв і надалі встановлювати контейнери, замінювати старі на нові.
Однак, зауважив мер, збираємо по-європейському, а смітимо по-нашому. Наприклад, проблемним лишається вивіз великогабаритного, найчастіше – будівельного сміття, хоча КАТП надає таку послугу вартістю всього 20 гривень за куб. Міський голова надав доручення відповідним структурам внести пропозиції щодо організації процесу.
На порядку денному наступний етап впровадження європейської системи - переробка й утилізація сміття. На жаль подібного багатим містам Західної Європи в Україні немає – надто дорого, особливо для населення. Але альтернативні варіанти є. І влада продовжить роботу з інвесторами стосовно впровадження сучасних методів переробки й утилізації сміття, перервану кризою. «Але, щоб не піднімати тарифи споживачі стовідсотково повинні сплачувати за послуги, усі повинні усвідомити, що укладати угоди на вивезення сміття на багато дешевше, ніж платити штрафи розмір яких значно підвищився», - зазначив Андрій Матковський. Це сприятиме й поліпшенню якості послуг. До речі: нині тарифи у Полтаві, порівняно з іншими містами України, у тому числі сусідніми Кременчуком чи Миргородом, удвічі нижчі.

Автор: www.rada.poltava.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
22 березня 2010, 16:51 | Полтава | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації