За 25 років становлення незалежності України майже кожна сфера суспільства зазнала реформування. Та, напевно, найбільше змін торкнулося системи освіти. Практично кожен новий міністр починає впроваджувати свою стратегію навчання. Причому усі реформи, у першу чергу, відбиваються на школах. Тривалий час українські школярі навчалися за радянським зразком. На початку 2000-х років стартувала болонська система освіти із зовнішнім незалежним оцінюванням,бакалаврами і магістрами. І, здавалося, два десятиліття — це тривалий період, якого достатньо для налагодження освітньої системи. Але, як показує практика, чимало державних загальноосвітніх шкіл так і продовжують працювати за совковою, а не європейською, манерою навчання, де переважає колективна, а не індивідуальна робота, що допомагає розкрити потенціал кожної дитини.
Освіта для творців світу
Не дивлячись на повільні і кволі кроки державної освіти в Україні, майже десять років поспіль успішно розвивається приватна Креативна Міжнародна Дитяча Школа. Лозунг навчального закладу звучить як — «Освіта для творців світу». У КМДШ працюють над гармонійним розвитком кожного учня, аби він формувався, як особистість, і легко адаптувався та знайшов себе в сучасному суспільстві. За посиланнями на офіційний сайт учбового закладу https://www.creativeschool.com.ua/insight/ можна отримати повну інформацію про КМДШ. Та на деяких особливостях варто зупинитися, аби показати відмінність приватної школи від державної.
Хто навчається в КМДШ
Навчання в навчальному закладі поділяється на школу повного дня і (1-4-ті, 5-9-ті, 10-11-ті класи) та позашкільні формати (школа вихідного дня, професійні клуби і тематичні табори).
Особливу роль у Креативній Міжнародній Дитячій Школі приділяють вивченню іноземних мов. Із 1 класу учні поглиблено вивчають англійську мову, а в 3-му класі обирають додаткову іноземну мову (іспанську, німецьку чи французьку).
У навчальному закладі запроваджений збалансований розпорядок дня, із харчуванням, активними перервами між навчанням.
Значна увага приділяється навчальним курсам:
- діти освоюють комп’ютерні технології та програмування,
- на уроках мистецтва поринають у образне осмислення дійсності,
- під час занять із акторської майстерності розкривається потенціал дітей і їх уміння відчути себе у різних ситуаціях,
- наукові клуби,
- освічена дитина — це обов’язково фінансово грамотна дитина,
- творча майстерня, де кожен може продемонструвати свої таланти.
Тобто, учень не просто слухає і відтворює матеріал, а формується як індивід, котрий із упевненістю розуміє, чим він планує займатися в житті і як поводити себе в суспільстві.
От так, доки в Міністерстві освіти реформують на папері, у КМДШ готують освічених інтелектуалів.