Вхід | Реєстрація

На сцену гроші є, а на водогін — катма

У минулому номері «ЕХО» була опублікована інформація про те, що згідно заяви міського голови на сесії міськради, через 5–6 років кобелячани можуть залишитися без питної води. За причину водяної катастрофи міський голова видає факт поливу кобелячанами городів. На що розраховані ці жахи? Може на те, щоб переконати кобелячан у тому, що ККП «Водоканал» потрібно терміново відібрати у територіальної громади і передати у концесію інвестору. Дивно, що міському голові не відомо про те, що поливати огороди питною водою заборонено законом. А якщо відомо, то потрібно з цим явищем боротися. У свій час, при протестах громадян проти підняття тарифів на питну воду, міськрада рекомендувала їм встановлювати лічильники обліку, аби не сплачувати лишнього по астрономічних нормах споживання за фактично невикористану воду. У результаті такої політики у бабусь - споживачів, які використовують 5–10 відер води у місяць, з’явилися лічильники обліку і вони стали сплачувати за воду по справедливості. Але ж не вони були основними споживачами, бо споживала ця категорія не більше 1-2 відсотків добутої води. Фахівці ККП «Водоканал» могли б привести з цього приводу відповідну статистику.
Здоровий глузд підказує, що боротися потрібно не з тим, щоб не платити зайвих грошей за неспожиту воду, а з тим, щоб вся спожита вода оплачувалася. І виходить, що не тим категоріям споживачів потрібно встановлювати лічильники. Знаю, що багатьом «поливальникам» такий підхід не сподобається, але лічильники потрібно встановлювати саме їм, аби за всю воду розраховувалися по факту споживання. Для цього можна навіть піти на виділення певних коштів і встановити лічильники потенційним поливальникам безкоштовно, такі витрати швидко окупляться. Але чомусь, мабуть, невигідно це робити міській раді і керівництву ККП «Водоканал». Значно простіше збільшувати не облічені витрати води і заганяти їх до тарифу, аби за поливальників платила решта населення та організації, в тому числі бюджетні.
Від 31.07.2008 року виконком затвердив план заходів з оздоровлення економічного стану ККП «Водоканал» на 2008-2009 роки за №712А, (знавці діловодства знають, що означає буква «А» після номеру рішення). Згідно цього плану, було скорочено 10 працівників водоканалу, а мешканців багатоквартирних будинків було позбавлено права отримувати послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. І виходить, що затверджений план нікого і нічого не оздоровив, а лише поглибив наслідки економічної кризи, бо люди, яких звільнили, залишилися без роботи і деякий час будуть отримувати допомогу по безробіттю з держбюджету. А могли б вони, як і раніше, спокійно працювати і отримувати заробітну плату з коштів, що сплачували мешканці у вигляді так званої квартплати. І були б тоді і мешканці будинків з послугами, і працівники при роботі, і закон би не порушувався.
Не так давно прокуратурою району разом з обласною житлово‑комунальною інспекцією і іншими контролюючими організаціями проводилася перевірка діяльності міської ради і ККП «Водоканал» у сфері надання послуг населенню. Перевіркою встановлено суттєві порушення законодавства посадовими особами міської ради і ККП «Водоканал».
Процитую з наданої мені відповіді:
— Норми витрат води для різних споживачів, які затверджені міським головою Кобеляк 25.03.2004 року, не відповідають вимогам «Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання», що затверджений постановою КМУ від 25.08.2004 року № 107.
— Станом на 03.09.2009 року на підприємстві відсутні висновки хіміко-бактеріологічної лабораторії Кобеляцької санітарно-епідеміологічної служби, щодо якості питної води, яка надається споживачеві, чим порушено ст. 4 ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання».
— У порушення статті 17 ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання» підприємство здійснює господарську діяльність без дозволу на користування надрами.
По результатах перевірки міському голові та директору ККП «Водоканал» внесені подання, щодо усунення порушень чинного законодавства та притягнення винних осіб до відповідальності.
Якщо порушувати закон для адміністрації водоканалу не в диковину, то дивно чому мовчала СЕС, яка справно ганяє бабусь за торгівлю петрушкою та молоком у недозволених місцях. Звісно, що стурбованість за життя поодиноких, байдужих до свого здоров’я громадян, придбавших товар у недозволеному місці, це добре, але чим пояснити абсолютну байдужість фахівців санепідемстанції до якості води, яку споживають майже всі кобелячани? А я писала про необхідність перевірки якості води на сторінках «ЕХО», ще коли проводили реконструкцію водонапірної башти.
Влітку у одному із будинків місяць не працювала каналізація і це також не викликало стурбованості ні міської влади, ні районної СЕС.
На сесії міськради ставилося питання про те, що створений в мікрорайоні Заворскло кооператив не може оплатити проект по проведенню вуличного водогону. А скільки ж коштує той проект? Я думаю, набагато менше, ніж придбана міською радою за 100 тис. грн. сцена європейського зразка.
І виходить, що шоу для депутатів, як мабуть і для мовчазних кобелячан, важливіші.
А могла б міська рада оплатити вартість проекту. Пройде час і опиниться той водогін на балансі водоканалу, а згодом дивись, і у власності «інвестора», який диктуватиме кооператорам свої умови і розцінки.
У свій час мешканці мікрорайону Зарічка будували водогін і водонапірну башту, які опинилися на балансі водоканалу, а мешканцям навіть ніхто не подякував.
І складається враження, що міська влада працює, мовби, і для людей, але і свої приховані від них плани має.

Автор: Депутат міськради Людмила Пряхіна, ЕХО з регіону


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації