Вхід | Реєстрація

МОЗ затвердив повний перелік протипоказань до вакцинації проти коронавірусу

МОЗ затвердив повний перелік протипоказань до вакцинації проти коронавірусу

Загалом їх поділили на абсолютні протипоказання та застереження.

Як пишуть у МОЗ, протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар та надати відповідний висновок про тимчасове чи постійне протипоказання. За потреби для отримання додаткової інформації щодо верифікації діагнозу, перебігу захворювання, необхідності додаткових обстежень лікар може також скеровувати пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно приймає рішення, чи здійснювати вакцинацію чи відтермінувати її до певного часу. 

Якщо в пацієнта є протипоказання до щеплення однією з вакцин проти COVID-19 за можливості особа має вакцинуватися іншими типами вакцин.

Протипоказання можуть бути:

1. Абсолютні – стан, за якого існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції на введену вакцину у пацієнта, а ризики від проведення вакцинації значно перевищують переваги від проведення щеплення. Абсолютні протипоказання можуть бути постійними й тимчасовими:

  • Постійні протипоказання – протипоказання до щеплень, що мають постійний пожиттєвий характер.
  • Тимчасові протипоказання – протипоказання, які мають тимчасовий характер та зникають з часом

 

2. Застереження (вакцинація з пересторогою) – ситуація, за якої остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками від щеплення.

Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку пацієнтові буде рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Якщо у пацієнта є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, йому також слід щепитися іншою вакциною.

 

Тимчасовими протипоказаннями є:

  • Гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0 °C. Вакцинація може бути проведена після одужання та за відсутності ознак гострої хвороби. Довідка видається на термін до 2 тижнів від початку захворювання.
  • Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення курсу терапії. Термін дії довідки – 3 місяці.
  • Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб. Вакцинація від COVID-19 має бути проведена через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб (за винятком інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити одночасно з антиковідною вакциною в різні руки). В проміжку між першою та другою дозою вакцини проти COVID-19 можуть бути введені інші вакцини з дотриманням 14-денного інтервалу. Термін дії довідки – 14 днів.
  • Проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA). У разі необхідності провести пробу з туберкуліном або IGRA, її слід провести та інтерпретувати перед проведенням вакцинації або відкласти щонайменше на 4 тижні після проведення вакцинації проти COVID-19. Вакцинація від COVID-19 може бути здійснена в будь-який час після завершення всіх етапів проби з туберкуліном. Термін дії довідки – до завершення оцінки проби/IGRA.
  • COVID-19 в анамнезі. Вакцинацію може бути відтерміновано на 3 місяці від часу перебігу COVID-19 або здійснена раніше, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2. Якщо людина захворіла на ковід після отримання першої дози антиковідної вакцини, друга доза може бути введена відповідно до затверджених схем вакцинації конкретних вакцин, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19. Термін дії довідки – до 3-х місяців.

Вакцинація з пересторогою, або особливі стани:

  • Онкологічна хвороба. Вакцинація проти COVID-19 осіб з онкопатологією є пріоритетною. При її здійсненні слід дотримуватися відповідних рекомендацій НТГЕІ – http://bit.ly/NTHEI_onco.
  • Аутоімунне захворювання. Пацієнти, які проходять лікування препаратом “Ритуксимаб”, повинні відкласти вакцинацію щонайменше на 4 тижні після останньої дози цього препарату.
  • Особи з імунодефіцитом. Наявних нині даних недостатньо для оцінки ефективності та ризиків вакцини для осіб із важкими імунодефіцитними станами. Враховуючи, що вакцина не є «живою», а особи з імунодефіцитом мають вищий ризик важкої хвороби та смерті від COVID-19, вони можуть бути вакциновані.

Крім того, існують протипоказання до введення окремих вакцин, наприклад CoronaVac від Sinovac Biotech протипоказаний вагітним.



Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Спорт і здоров'я


1. василь овсієнко / 29 жовтня 2021, 18:52
МОЗ видно переселився на Марс і зовсім не володіє ситуацією в Україні .Я наприклад не чув і не бачив , щоб перед введенням вакцини комусь робили діагностику на алергію до якогось компонента вакцини.Чи мають можливість сімейні всих своїх клієнтів обстежити -ні.Заходжу в додаток HELSI і крім прізвища свого сімейного лікаря більше нічого там немає , навіть телефона сімейного лікаря немає , не те , що там про якусь алергію написано.А потім питання , чи знає сімейний лікар склад отих вакцин , що їх позвозили з усього світу , один розповідає , що все це в стадії експерименту , другий запевняє . що все це вже вивчено , і коли хтось помирає , то говорять , що то нещасний випадок.А от відповідальності за нещасні випадки не бере на себе ні МОЗ , ні сімейний лікар , ні виробник вакцини.
2. orakul / 29 жовтня 2021, 19:30
"Основной принцип сформулированный Нюрнбергским трибуналом в рамках Нюрнбергского кодекса сводится к тому, что для проведения эксперимента на человеке необходимо его добровольное осознанное согласие после предоставления ему полной информации о характере, продолжительности и цели проводимого эксперимента; о методах и способах его проведения; обо всех предполагаемых неудобствах и опасностях, связанных с проведением эксперимента, и, наконец, возможных последствиях для физического или психического здоровья испытуемого, могущих возникнуть в результате его участия в эксперименте."
Стосовно психічного здоровя, так над нами вже давно проводиться експеримент. Експеримент же може проводитись і над психікою людини без застосування хімічних речовин. І не вірно думати, що цей експеримент почався з початку проголошення неіснуючої пандемії. Він почався ще з появою телевізора, точніше, з моменту повного заволодіння телеканалами ворогами народу. Коли ще за радянських часів почали проводити есперимент "аля Кашперовський", а то теж був свого роду експеримент, багато вчених виступили проти та тільки їх голос десь потонув.
Всі лікарі дружньо мовчать про психічну сторону експерименту. Її мовби і не існує. В свій час бувший головний санітарний лікар РФ Оніщенко назвав цей експеримент психічною терористичною атакою на людство. Але його голос теж потонув.
Ось тут в самому початку Лукашенко говорить, що всяка хвороба починаєтья з голови. Посилання на www.youtube.com
3. orakul / 29 жовтня 2021, 19:44
Крім Нюрнберзького кодексу є ще й Хельсінська, чи як сказала б Селена, Гельсінська декларація.
В цій Декларації зачеплена тема типового у нас примусу через керівників. Там це врахували і написали "26. При получении информированного согласия на участие в исследовании врач должен быть особенно осторожен в тех случаях, когда потенциальный субъект находится в зависимом положении по отношению к исследователю, или когда существует риск получения согласия под принуждением."
Ще раз для тупих " врач должен быть особенно осторожен в тех случаях, когда потенциальный субъект находится в зависимом положении по отношению к исследователю, или когда существует риск получения согласия под принуждением"
От тільки в нашому випадку сам «врач» теж виступає в ролі ліца, яке принуждає, по українськи - примушує. А якщо й не примушує, то обманює.
Не зустрічав жодного знайомого лікаря, який би був впевнений в цих вакцинах. Але лапшу вони вішають справно. І якби лікаря зобовязали давати вам якусь розписку про те що ніяких негативних наслідків не буде, жоден би лікар таку розсписку вам не дав. Посилання на www.psychepravo.ru
4. orakul / 29 жовтня 2021, 19:56
Мало того, що лікарі не беруть на себе відповідальність, так не бере її на себе і держава. Ну от вам просте пояснення на простому прикладі. Може так дійде.
Коли хтось йде воювати на Донбас, то він уклада контракт з державою в особі військової частини. І у тому контракті обумовлені обовязки сторін. Ну він там повинен робити те-то і те-то, а держава, у разі його поранення, загибелі, і навіть захворювання, зобовязується його лікувати, а в гіршому випадку виплатити рідним енну суму грошей. Плюс пільги з боку держави, йому або рідним. Все зрозуміло. Людина сама продала своє здоровья і життя. А тут що? Хто вам заплатить за те, що ви вмрете чи захворієте? І це при тому, що контракт вас ніхто не змушує підписувати. А от вакцинуватися вас змушують без усякого контракту. Навіть навпаки, з вас ще беруть якусь розписку, що вони вам нічого не винні. Ну це ж треба уміти так все обставити, блін. Молодці ребьята.

Змінено 29.10.2021, 20:05
5. orakul / 29 жовтня 2021, 20:35
" У нас немає примусової вакцинації, і не буде, тому що це протизаконно і цього нема ніде в світі".
Це не мої слова, це вже Шмигаль готовить собі алібі.
Далі він переводи стрілки на оте пришелепувате МОЗ."Міністерство охорони здоровя може вводити своїм наказом перелік професій, які мають бути обовязково вакциновані..."
Хто не поняв, Шмигаль вже вмив руки. Він сказав, що примусова вакцинація протизаконна. Він це зна і про це усіх попередив. Ну а те, що МОЗ йому підсунув перелік прохвесій, так то вже МОЗ. Шмигаль же не медик. Вони йому дали список, він їм довіряє. Як же без довіри працювати. Вгадайте з трьох раз, кого на новому трибуналі засудять?
Але то вже інша історія, Шмигаль може не вгадати. В цей раз можуть і до них добратися і Кісінджер вже відкрито про це сказав «Когда пандемия COVID-19 закончится, институтам многих стран будет вынесен приговор: "Вы провалились". Насколько этот приговор будет справедлив, неважно." Нам залишилось лише тупо чекати. Посилання на www.facebook.com
6. orakul / 30 жовтня 2021, 20:22
"Ни одним законом в Украине не установлен порядок отстранения от работы, кроме того, ни одним законом не установлено отстранение от работы без сохранения заработной платы.."
Корисно послухати. Посилання на www.youtube.com

Змінено 30.10.2021, 20:25
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації