Попри той факт, що протягом останнього тижня щоденна статистика фіксувала невеличке зменшення кількості нових випадків коронавірусу в Україні, кобеляцькі медики говорять, що підстав для оптимізму ще немає.
Головний лікар Кобеляцької лікарні Володимир Казирод, із яким ми спілкувалися у вівторок, 16 листопада, розповів, що Кобеляки, як і вся Полтавська область, перебувають буквально за крок до потрапляння в так звану «червону» епідемічну зону із відповідним посиленням карантинних заходів.
Володимир Олексійович повідомив, що станом на 16 листопада в інфекційному госпіталі від коронавірусу лікуються 44 пацієнти. Нагадаємо, що тиждень тому було 47. У всіх хворих діагностована двостороння пневмонія, викликана саме коронавірусом. 16 пацієнтів потребують постійної подачі кисню, двоє людей у важкому стані.
Ми задали головному лікарю питання, яке хвилює не лише жителів Кобеляцької громади. Чимало самих хворих на коронавірус або їх родичі стверджують, що попри обіцянки виконавчої влади та міністрів від медицини про абсолютно безкоштовне лікування, людям доводиться платити за медикаменти. Про це говорять і в Кобеляках, і в Царичанці.
Володимир Казирод пояснив:
— У нас дійсно на початку роботи госпіталю проблема із медикаментами була. Ми вже приймали хворих, а договір із Національною службою здоров’я ще підписаний не був. Отже, не було й достатнього фінансування. Зараз гроші вже надходять. У першу чергу ми фінансуємо зарплату медпрацівників. Ті кошти, що залишаються, витрачаємо на придбання медикаментів та інших необхідних матеріалів чи обладнання. Так що препаратів, які потрібно застосовувати по протоколу лікування, вистачить. Але бувають нюанси. От, скажімо, людині потрібно приймати антибіотик. У протоколі чітко зазначено, який. І він у нас є. Але до госпіталізації пацієнт уже 7–10 днів боровся із хворобою вдома. І приймав саме цей антибіотик. Але потрібного результату не було. Виникає необхідність застосувати інший препарат. І він діє та допомагає. Але в протоколі лікування його немає. Отже, немає і у нас. Тоді людина змушена купляти такий препарат.
У принципі, маємо класичну українську ситуацію. Людям нібито й не збрехали, але й обіцянку не виконали.