Факти свідчать, що найбільша кількість пожеж виникає в осінньо-зимовий період. Кожного дня в цей час, образно кажучи, вогонь збирає данину з безпечних людей, які, нехтуючи правилами пожежної безпеки, не лише залишаються без даху над головою, але й ставлять під загрозу особисте життя.
Із нетерпінням чекали пожежники закінчення спекотного літа, підсумки якого показали, що кожну 5 добу на території Кобеляцької і Білицької громад хтось із громадян залишився без даху над головою або втратив господарчий сарай, чи лишився без копиці сіна. На жаль, немає спокою вогнеборцям і з настанням осені.
Уже скоро прийдуть холоди. Як правило, у опалювальний період деякі громадяни обігріваються побутовими електронагрівальними приладами, ще гірше, коли саморобними, залишають їх без нагляду, а повернувшись до оселі, часто трапляється, що в ній уже хазяйнує вогонь. За всім не вслідкуєш, але ми впевнені, що коли б люди хоч би трішки піклувались про свою безпечність і дотримувались елементарних правил пожежної безпеки, то горя було б набагато менше.
Отже, запам’ятайте, як і при яких обставинах найчастіше виникають пожежі та гинуть люди під час них:
- пияцтво та недотримання правил пожежної безпеки (куріння в ліжку, куріння в недозволених для цього місцях);
- необережність у поводженні з вогнем;
- пустощі дітей з вогнем;
- коротке замикання електричної мережі;
- порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації опалювальної печі.
Не забувайте, що горе, пов’язане з пожежею, — це найстрашніший жах в житті того, хто з ним стикався пліч-о-пліч!
Збереження вашого майна та життя залежить тільки від вас, тобто від того, як ви знаєте і виконуєте правила пожежної безпеки.