8 грудня відбулось засідання комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки і культури, де розглянули питання «Про створення Градизького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою». Щоб із 1 вересня 2022 року розпочалось навчання у військовому ліцеї, потрібно здійснити ремонтні роботи – добудувати тир, облаштувати кабінет автосправи і плац, розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.
«В країні гостро стоїть питання військово-патріотичної підготовки. І дуже важливо, щоб молодь раніше готувалась до служби в Збройних Силах України. У червні 2021 року прийнято положення про військові ліцеї. На жаль, жоден освітній заклад області не відповідає цьому положенню. У Полтавській області не має жодного військового ліцею, який відповідав би всім нормам і стандартам. У нас звільняється база у Градизьку. З 1 вересня плануємо взяти на навчання і хлопців, і дівчат. На сьогоднішній день вже зроблена проєктно-кошторисна документація. Щоб прийняти з 1 вересня 2022 року потрібно обов’язково добудувати тир, кабінет автосправи і плац. На це потрібно 6 млн грн. У тирі буде нове мультимедійне обладнання, яке відповідає вимогами не тільки ЗСУ, а й НАТО», – розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.
Площа території – майже 7 га, потужність закладу – 160 дітей. Цей об’єкт увійшов до програми Президента «Велике будівництво». З державного бюджету планують виділити 70 млн грн, з обласного – 20 млн грн.
У військовому ліцеї навчатимуться учні 8-11 класів.
Це питання розглядатимуть на сесії Полтавської обласної ради, яка відбудеться 9 грудня.
Окрім цього, депутати розглянули питання про перейменування кількох закладів освіти:
- Миргородська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів — на Миргородську спеціальну загальноосвітню школу I-III ступенів;
- Гадяцький обласний науковий ліцей-інтернат II-III ступенів імені Є.П. Кочергіна — на Гадяцький профільний ліцей імені Є.П. Кочергіна;
- Полтавська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів — на Полтавську спеціальну школу;
- Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського — на Полтавську академію неперервної освіти ім. М.В. Остроградського.
Також депутати розглянули питання про укладення контракту з переможцем конкурсного відбору на посаду директору Полтавського спортивного ліцею Олегом Сичем.