Кобеляцький міський голова вчергове «виперлював». Цього разу — під час спільного засідання депутатських комісій. Якщо спробувати знайти логіку в його потоці свідомості, то в разі, якщо в Кобеляках звільнять з посад обох головних лікарів, одразу покращиться ситуація із захворюваністю на COVID-19.
Безумовно, наведені вище авторські сентенції є суб’єктивними оціночними судженнями. І для того, аби кожен читач «ЕХО» міг зробити свої власні висновки, редакція на своєму сайті розміщує аудіозапис дискусії, що відбулася під час обговорення так званого медичного питання.
А приводом для виникнення дискусії став протокол №10 кобеляцької комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У ньому члени комісії проголосували за пропозицію міського голови Олександра Копельця визнати незадовільною роботу комунального закладу «Кобеляцька міська лікарня».
Для початку — трішки про явно недоброякісне новоутворення під назвою комісія з питань ТЕБ та НС. Їх, цих комісій, наутворювали в кожній області, районі та громаді. І вони нібито якимось боком та чином борються із коронавірусом. А фактично — публікують протоколи, що де-факто є копіями рішень єдиної на тепер законної комісії з питань ТЕБ та НС. Мова йде про державну комісію.
Про те, що діяльність усіх цих місцевих комісій, у тому числі й кобеляцької, є абсолютно незаконною і, відповідно, усі її розпорядження — юридично нікчемними, у свій час досить популярно пояснив ще в 2020‑му році не хто-небудь, а Сергій ДАНИЛЮК, доктор технічних наук, перший заступник Голови ДСНС України (2013–2014), голова експертної комісії ДСНС України з визначення рівнів та класів НС (2013–2014), головний державний інспектор з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки України (2013–2014). У своїй статті, опублікованій у офіційному виданні Верховоної Ради України, він чітко констатує (цитата):
«З 25 березня 2020 року документи, підписані особами в регіонах, які називають себе керівниками робіт з ліквідації НС, пов’язаної із коронавірусною інфекцією, є незаконними».
Усі, хто вважає за потрібне діяти згідно з чинним законодавством, а не так, як кобеляцький міський голова, можуть ознайомитися із повним текстом за посиланням http://www.golos.com.ua/article/331739.
Автор цієї статті, окрім згаданої публікації, перечитав ще й Постанову Верховної Ради «Про затвердження Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій». Так от, там немає навіть натяку на те, що якась там комісія, навіть створена «видатним» діячем Копельцем, має право оцінювати роботу медичних закладів.
З вищесказаного можна сміливо робити висновок, що і протокол № 10, і всі інші можна використовувати у якості туалетного паперу.
Сам собі комісія
Та перейдемо до конкретики, точніше, до «перлів» «відомого епідеміолога» Копельця.
Питання стосовно незаконного рішення незаконної комісії, безумовно, викликало резонанс серед частини медиків. Депутат міської ради, вона ж, головна медсестра Кобеляцької лікарні Вікторія Омеляненко, спробувала із цифрами та фактами довести, що немає ніяких підстав визнавати роботу закладу незадовільною.
Зокрема, вона повідомила, що 96,21 відсотка персоналу вакциновані, штати укомплектовані, що в закладі в достатній кількості є кисень, засоби індивідуального захисту та медикаменти. Згадала навіть про те, що у свій час чиновники Полтавської ОДА Лунін і Мохначов приїжджали в Кобеляки, вивчали роботу лікарні і в них не було жодних претензій.
На що Копелець почав читати уривок із якогось чи то документу, чи виступу вже згаданого Мохначова. Той, нібито, говорить, що робота Кобеляцького ПМСД є незадовільною, що призводить до потрапляння на стаціонарне лікування хворих у вкрай тяжкому стані. Низькими є і темпи вакцинації.
Вікторія Омеляненко резонно зауважила, що Мохначов говорить про ПМСД. А копельцева комісія визнає незадовільною роботу лікарні.
Копелець відреагував:
— Я розумію, де чия робота.
І продовжив «виперлювати». Далі він розказав, що до нього приходили якихось п’ять делегацій. Що в лікарню когось і колись не госпіталізували. Що він не знає, куди подівся мільйон, виділений міськрадою на придбання рентгенапарату. Що в лікарні не платять зарплату.
І все це дає комісії, точніше, йому, Олександрові Копельцеві, як людині і посадовцю, визнавати роботу лікарні незадовільною.
Ну а апогеєм, «вбивчим» доказом і вершиною об’єктивності і безпристрасності, є фраза від Копельця:
— Як ми можемо визнавати роботу задовільною під час бешеного росту ковіду?
Так що головні лікарі медзакладів по всій Україні можуть готуватися — їх роботу теж визнають незадовільною. Та що там України, «логіка Санича» має міжнародну юрисдикцію. Весь світ може готуватися.
Якщо пробувати вибудувати якийсь логічний ряд із усього, що «наперлив» «видатний епідеміолог» усіх часів та народів, то виходить, що в разі звільнення із посади Казирода та Коломієць епідеміологічна ситуація на території Кобеляцької громади миттєво поліпшиться.
Ось так просто. Знімуть одних, поставлять тих, кого захоче «вождь» — і все налагодиться. Заслуговує на Нобелівську премію в області медицини.
Далі головний лікар Володимир Казирод пробував пояснити, що «міськрадівські» гроші на рентгенапарат давно витрачені саме на придбання цього обладнання, і є відповідні платіжні документи. І що госпіталізувати до стаціонару всіх хворих із ковідом він не має права, адже діє по загальнодержавному протоколу.
Головний лікар ПМСД Любов Коломієць наводила цифри, що свідчать про те, що Кобеляцька громада за темпами вакцинації є четвертою у всьому величезному Полтавському районі.
Таміла Шевченко наводила приклад:
— Казирод і мене не госпіталізував. І я його розумію. Адже я б зайняла місце людини, яка щоденно потребує кисню.
Анатолій Таранушич розповів, як він намагався дізнатися про механізм прийняття рішення про визнання роботи лікарні незадовільним:
— Питаю Шипка (від автора: співробітник міськради, який проводив якусь перевірку в лікарні), хто за це голосував. Він каже: «Питайте в голови». Запитую про це ж саме в Дацка (керівник фінвідділу), він теж саме говорить. То хто ж голосував за це? А може протокол комісії сфальсифікований?
Тут Копелець зізнався, що із пропозицією визнати роботу лікарні незадовільною виступив він сам. А тепер уявіть ситуацію, що прямі підлеглі нинішнього міського голови голосують проти його пропозиції. Уявили? Я — ні.
І тут все стає на свої місця. Щоб там не говорили Казирод і Коломієць, які б факти і цифри не наводили, а головне, як би не працювали медзаклади, до яких, безумовно, є за що пред’являти претензії, — це нічого не змінить.
Усе змінить виключно зняття з посад названих керівників. Тоді заклади враз запрацюють задовільно, сімейні лікарі стануть в чергу, щоб отримати роботу у кобеляцьких селах, а з цим і коронавірус щезне.
Безумовно, нічого цього не станеться. Але «видатний епідеміолог» отримає відчуття «глибокого задоволення».