В Україні з 1 січня 2022 року касові апарати стануть обов'язковими майже всім фізичним особам-підприємцям. А самі ФОП вважають, що це спричинить додаткові витрати. Про це повідомило видання «Деньги».
На сайті зазначають, що бізнес, який з 2021 року працює через касові апарати, й надалі буде зобов'язаний видавати чеки. Це клініки, аптеки, продавці побутової техніки та інші.
"Касові апарати - це як мінімум додаткові витрати на РРО та бухгалтера. Мінімум 10-15 тисяч на місяць. Це означає, що мені доведеться сидіти без зарплати або потрібно буде скорочувати когось із співробітників. Немає малого бізнесу на сьогодні таких доходів, щоб забезпечити "хотілки" влади. Тому багатьом доведеться збільшувати цінники на товари та послуги. А якщо бізнес за новими цінниками не піде, то вихід один - закриватися", - сказала підприємець Вікторія, яка має невелике підприємство з виробництва напівфабрикатів.
В даний час касовий апарат є обов'язковим для підприємців 2-4 груп, які продають технічно складні товари, що вимагають гарантійного обслуговування, лікарські засоби та медвироби, ювелірні вироби, а також тих, хто надає медичні послуги.
Але з 2022 року касові апарати мають встановити всі. Можливо, виняток зроблять для сільського бізнесу.
За підрахунками Державної регуляторної служби, запровадження РРО спричинить додаткові витрати для бізнесу в сумі 100 тис. грн. на рік. Сюди входить покупка обладнання, його обслуговування, плата за еквайринг, бухгалтера, навчання працівників та інше.
А от голова Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін стверджує, що підприємці бояться запровадження касових апаратів, тому що вони дозволять податківцям контролювати реальні обороти бізнесу.