І з року в рік рибалки всерівно йдуть на лід, не дивлячись на постійні застереження збоку рятувальників МНС, знаючи із засобів масової інформації скільки на льодових просторах пропадає безвісти людей, котрих потім довго шукають, але частіше всього знаходять навесні, коли тіло потонулого течією прибиває до берега. Про такі жахливі перспективи знають всі, хто одержимий риболовлею. Але кожен впевнений, що має великий досвід зимової риболовлі і звісно відчуває межу ризику, яку ніколи не переступить.
Необхідно усвідомити для самого себе, що не можна довіряти особистій самовпевненості. Не можна випробовувати своє везіння. Обійдіть біду стороною. Не наражайте себе на небезпеку, адже з кожним днем зима відступає перед теплою весною і не далекий той час, коли крига відірветься від берегів і попливе за течією. І якщо ви опинитися у крижаних обіймах морозної води - вона вас не пожаліє. Тож, утримайтеся від походів на водойми. Адже від цього залежить ваше життя. Не ризикуйте ним.
Якщо Ви провалилися на льоду річки чи озера:
• Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
• Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
• Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
• Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.
• Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
• Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.