Бувають випадки, коли закон не лише суворий, а й неадекватний. Тільки це нічого не змінює, він все одно залишається законом. І його доводиться дотримуватися, незважаючи на власну з ним незгоду.
Отож, говоримо про найдивніші закони світу.
У Бутані, маленькій країні, розташованій серед гімалайських гір, не люблять тютюн. Причому, настільки, що з січня 2011 року за імпорт, вирощування тютюну та куріння його в громадських місцях вам загрожує до трьох років ув’язнення. І закон таки суворий. На сьогоднішній день уже два закоренілі курці сидять за ґратами. Один із них — буддійський чернець.
У африканській республіці Малаві також живуть поціновувачі нестандартного підходу до законотворчості. У 2011 році президент Малаві ухвалив закон, який забороняє пускати гази в громадських місцях. За словами автора, він упевнений, що новий закон сприятиме зміцненню дисципліни та самоконтролю підданих. Проти цього заперечити важко, аби зайвий самоконтроль не пошкодив шлунки дисциплінованих громадян.
У Тайвані представники правлячої королівської династії геть-чисто позбавлені почуття гумору. Інакше, чим можна пояснити те, що спроба висміяти короля або його фотографію загрожує жартівнику далеко неабияким 15‑річним терміном.
У східно-китайській провінції Шаньдун людина, яка дуже часто користується Інтернетом, легко могла загриміти в психіатричну клініку, де доблесні китайські медики ефективно і швидко починали лікувати її від згубної пристрасті… за допомогою електрошоку. Міністерство здоров’я скасувало цей закон лише в 2009 році.
Якщо ви зібралися надсилати листа з Лондона або іншого англійського міста з маркою, на якій зображена королева Єлизавета, будьте дуже уважні. Приклеїть марку на конверт догори ногами, і вас можуть звинуватити в державній зраді та запроторити за ґрати. Також, будучи в Англії, ви в жодному разі не повинні вмирати в будівлі парламенту. Це категорично заборонено законом, ухваленим ще 1313 року. Втім, на його появу вплинули абсолютно меркантильні причини — якщо людина віддає богові душу в будівлі парламенту, держава зобов’язана поховати її власним коштом.
Не варто на публіці цілуватися та триматися за руки в Малайзії. У цій країні настільки серйозно ставляться до зовнішніх пристойностей, що ризикуєте відповісти за свою розбещеність роком в’язниці.
А в Тайланді забудьте про жувальну гумку. Люди, які жують її в громадському місці, можуть стати біднішими на 600 доларів. Саме такий штраф визначено безсоромним любителям жуйки.
І в жодному разі не беріть із собою в Ємен бутерброди зі свининою — ввезення цього м’яса в країну карається радикально жорстоко — стратою. Хочете жити — їжте курку.
У Бельгії забудьте про популярну зимову забаву — гру в сніжки. Кілька років тому уряд цієї країни дійшов висновку, що за своєю руйнівною силою кулька, зліплена зі снігу, нічим не безпечніша за камінь.
Отже, якщо ви почнете десь у Брюсселі або Антверпені кидатися сніжками, готуйтеся до законного штрафу 100 євро.
А занесе вас вітер мандрівок у США — будьте вкрай обережні. Не надумайте бити бейсбольною битою щурів у Іллінойсі або їздити з брудними покришками по Міннесоті. За це вам загрожує чималий штраф.
Якщо ви зібралися тримати у ванній коня, будучи в Південній Кароліні, або влаштувати пробіжку по Коннектикуту спиною вперед, після того, як сонце зайде за горизонт, — нарікайте на себе. Бо закон суворий!